שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מכללת ספיר: "פיטורי מעוז - צעד שהחברה הדמוקרטית אינה יכולה לסבול"

המכללה הגיבה לפיטורים של שלמה מעוז בעקבות דברים שאמר בכנס אצלה: "חלק מהדעות שהושמעו על ידי מעוז אינן ערבות לאוזניים ובוודאי שהמכללה אינה מזדהה עם רובן, אולם אנו עומדים בתוקף על זכותו של אדם להביע את עמדותיו מעל במה אקדמית מבלי שישלם על כך בפרנסתו". עובד לשעבר באקסלנס: הם עשו את הדבר הנכון. צפו בדברי מעוז בווידאו

כתב כלכליסט 11:0012.01.12

מכללת ספיר הגיבה היום (ה') רשמית לפיטורים של הכלכלן הראשי של אקסלנס שלמה מעוז, בעקבות הדברים שאמר שם אתמול. "אנו רואים בצעד שננקט כנגד מר מעוז פגיעה מהותית בפלורליזם שהחברה הדמוקרטית אינה יכולה לסבול", כתבה המכללה. 

 

"ספיר מגנה בחריפות פיטורי אדם על רקע דעות שהשמיע במסגרת דיון בכנס אקדמי", נכתב עוד. "חופש הבעת הדעה הוא ערך יסוד באקדמיה ובזכויות הפרט. חלק מהדעות שהושמעו על ידי מר מעוז אינן ערבות לאוזניים ובוודאי שהמכללה אינה מזדהה עם רובן, אולם אנו עומדים בתוקף על זכותו של אדם להביע את עמדותיו מעל במה אקדמית מבלי שישלם על כך בפרנסתו".

 

 


 

מאקסלנס נמסר בתגובה על דברים אלו, כי "אנו מאמינים בזכותו של עובד ועובד לאחוז בכל דעה והשקפה באשר היא, אך למנהלי כספי ציבור אין הסמכות לערבב את השקפותיהם האישיות בעיסוקם. חובתנו לעמיתים היא לענייניות, למקצועיות וליושרה".

 

גורם שעבד בעבר באקסלנס ומכיר מקרוב את מעוז אמר עליו, כי "יש לו ידע עצום, אבל הוא לא דופק חשבון. יש לו המון כעס כלפי המערכת לאחר שבעבר ניסה להתקדם באוצר וחסמו את דרכו. לאקסלנס לא יהיו ביצועים פחות טובים כי מעוז לא עובד שם יותר. לא בדיוק מחליטים על השקעות על פי מה שהוא אומר. לא יהיה שינוי ברמת ההשקעות".

 

לגבי הפיטורים של מעוז, אותו גורם אמר כי "ברמה התקשורתית אקסלנס עשו את הדבר הנכון. אם היו עוברים על סדר היום זה לא היה נראה טוב. הדברים אתמול היו רק הטריגר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x