שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

אקסלנס הדיחה את שלמה מעוז: "מסיים את כל תפקידיו בבית ההשקעות"

אחרי הסערה שעורר היום הכלכלן של אקסלנס שלמה מעוז - החליט בית ההשקעות להדיחו. בהודעה מיוחדת שפורסמה נאמר כי המהלך נעשה "לאור התבטאויותיו הגסות והאומללות". עוד נכתב כי "אקסלנס מתנצלת ומתנערת מאמירות אלה"

כתב כלכליסט 19:5311.01.12

אחרי הסערה שעורר היום הכלכלן של בית ההשקעות אקסלנס שלמה מעוז - החליטה החברה להדיחו. בהודעת החברה נאמר: "שלמה מעוז מסיים את כל תפקידיו בבית ההשקעות לאור התבטאויותיו הגסות והאומללות". עוד נכתב כי "אקסלנס מתנצלת ומתנערת מאמירות אלה".

 

עוד קודם לכן אקסלנס גינתה

בחריפות את ההתבטאויות של הכלכלן הראשי היום (ד) בכנס ספיר: "מדובר בהתבטאות גסה ואומללה שאין הדעת סובלת. אקסלנס מתנצלת ומתנערת מאמירות אלו ומתכוונת לנקוט בצעדים חריפים בנושא", נמסר מבית ההשקעות.

  

"בלאומי עובדים רק לבנים"

 

מעוז אמר בין היתר כי "המפגינים האמיתיים הם תושבי הפריפריה, המזרחים. לא תושבי המרכז האשכנזים והאליטיסטיים".

  

במהלך הכנס היה עימות חריף בין שלמה מעוז לבין דפני ליף, לאחר שמעוז אמר לה כי "המפגינים האמיתיים הם תושבי הפריפריה, המזרחים. לא תושבי המרכז האשכנזים והאליטיסטיים. מי הפגין בשדרות רוטשילד? הסטודנטים שמשלמים 12 אלף שקל בשנה. זה הוגן שבמכללות משלמים 40 אלף שקל בשנה? לסטודנטים במכללות לא היה זמן להפגין כי הם הלכו לעבוד. זה לא צדק חברתי". 

 

ליף ענתה לו באומרה כי "אני מרגישה שאני צריכה להתנצל על זה שאני גרה במרכז הארץ ולומדת באוניברסיטת תל אביב. אתה מנסה לפלג אותנו לשני מחנות, אנחנו לא רוצים להתחרות מי מסכן יותר, אנו רוצים חברה שוויונית יותר".

  

במהלך הפאנל תקף מעוז את האליטה האשכנזית בישראל שוב ושוב: "בשנות החמישים החברה היתה שוויונית, היתה עלייה גדולה. אבל האם זה היה באמת ככה? זו היתה חברה שוויונית בעיני אשכנזים, והחוצפה נמשכת - למשל, נפוטיזם בבית המשפט העליון. היתה תקופה, שכדי להתקדם באוניברסיטאות היה צריך להיות קרוב של מישהו מהאוכלוסייה השולטת. היה צריך ללכת דרך פרוטקציה כדי לקבל תפקיד. לנסוע לחו״ל לשליחות? רק אם היית שייך לקליקה האוסטרו הונגרית".

  

מעוז הוסיף ואמר, כי "הקרקעות של ארץ ישראל נשדדו על ידי הקיבוצים והמושבים. עד היום בנים ממשיכים מקבלים קרקע - והם בראש המחנה. קיבלו מים במחיר נמוך. אפילו בסביון משק חקלאי נהנה מזה. ממש חקלאי - יש שם לולים עדיין".

  

גם על בנק לאומי "אותה החברה הלבנה שולטת - בנק לאומי הוא בנק של הלבנים. רק הלבנים יכולים להתמנות שם לתפקידים. הלכתי לוועדה שלא הזמינה אותי. שלחתי מכתב עם עורך דין. מצאו אותי כשיר אבל סגרו את הדלת השנייה. הוועדה היתה כולה אשכנזים! הלכתי לבית המשפט העליון - גם כולם היו אשכנזים. הוצאתי על זה 27 אלף שקל. מזל שיש לי כסף כי אני עובד בשוק ההון"

 

לכתבה באנגלית לחץ כאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x