סגור

מהיום: גוגל פיי זמינה לשימוש בישראל

לקוחות כל הבנקים יוכלו לשלם דרך הסמארטפון באמצעות מערכת התשלומים של ענקית הטכנולוגיה. שירות גוגל פיי מצטרף למספר שירותי תשלומים חכמים שנכנסו לשוק הישראלי בשנים האחרונות - כולל אפל פיי, שעשתה זאת לפני כשבעה חודשים

גוגל פיי הגיעה לישראל: החל מהבוקר (ג') יוכלו כל לקוחות הבנקים וחברות כרטיסי האשראי לשלם דרך הסמארטפון באמצעות מערכת התשלומים של ענקית הטכנולוגיה. כדי לעשות זאת, הלקוחות יצטרכו להוריד את אפליקציית גוגל פיי.
בגוגל נערכו לכניסה לשוק הישראלי במשך כשנתיים, אך ההשקה התעכבה מספר פעמים, בין היתר בהמתנה למעבר של ישראל לתשלומים מבוססי טכנולוגיית EMV, שמאפשרים תשלום ללא מגע באמצעות הרכיב שנמצא כיום במכשירי טלפון חכמים.
1 צפייה בגלריה
גוגל פיי google pay אפליקציית תשלומים
גוגל פיי google pay אפליקציית תשלומים
גוגל פיי
(צילום: גוגל)
שירות גוגל פיי מצטרף למספר שירותי תשלומים חכמים שנכנסו לשוק הישראלי בשנים האחרונות. המדובר ביותר הוא שירות התשלומים של המתחרה הגדולה אפל פיי, שמאפשר תשלומים דרך מכשירי האייפון של החברה. זו נכנסה לישראל במאי האחרון. כמדיניות, גוגל ממהרת להיכנס למדינות שאפל כבר נכנסה אליהן.
בגוגל מסבירים כי המספר האמיתי של כרטיסי האשראי או החיוב שנוספו לעולם לא נשמרים במכשיר הנייד או מועברים לבית עסק. בעסקאות שמתבצעות באמצעות גוגל פיי נעשה שימוש במספר כרטיס וירטואלי הנקרא אסימון, שהוא ספציפי למכשיר. האסימון משויך לקוד אבטחה דינמי שמשתנה עם כל עסקה.
כמו כן, אם מכשיר הסמארטפון אבד או נגנב, משתמשים יכולים פשוט להשתמש בפונקציית "מצא את המכשיר שלי" כדי לנעול מידית את המכשיר שלהם מכל מקום, לאבטח אותו בסיסמה חדשה, או אפילו למחוק אותו מהמידע האישי שלהם. אין צורך לבטל את הכרטיס עצמו, מכיוון שהנתונים שלו אינם מאוחסנים במכשיר.