סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

דיווח: גוגל מוותרת על התוכנית להציע חשבונות בנק למשתמשים

לפי "וול סטריט ג'ורנל", ענקית הטכנולוגיה נסוגה מכוונתה להשיק חשבונות בנק ייעודיים עבור משתמשי הארנק הדיגיטלי שלה גוגל פיי. הפרויקט אמור היה להיות מושק כבר ב-2020, אך סדרה של דד-ליינים שהוחמצו לצד עזיבת מנהל גוגל פיי גרמו לה לוותר

גוגל זונחת את תכניתה להשיק חשבונות בנק משלה, צעד שמסמן נסיגה מכוונתה להפוך גם לענקית פיננסים - כך מדווח "וול סטריט ג'ורנל".
לפני שנתיים הודיעה גוגל שמשתמשי הארנק הדיגיטלי גוגל פיי יוכלו לפתוח חשבונות בנק במספר מוסדות פיננסים, בהם זה של סיטיגרופ.
1 צפייה בגלריה
מנכ"ל גוגל סנדר פיצ'אי Sundar Pichai
מנכ"ל גוגל סנדר פיצ'אי Sundar Pichai
מנכ"ל גוגל סנדר פיצ'אי Sundar Pichai
(AFP)
החשבונות שנקראו פלקס (Plex) היו אמורים להסתנכרן עם גוגל פיי, ולספק למשתמשים מעין "דש-בורד" דיגיטלי על מצבם הפיננסי. פלקס אמור היה לפשט את האופן שבו משתמשי גוגל מתנהלים מול הבנק שלהם, וענקית הטכנולוגיה הבטיחה שלא תגבה עמלות חודשיות או ריבית על משיכת יתר.
גוגל היתה אמורה להשיק את הפרויקט כבר ב-2020, אבל סדרה של דד-ליינים שהוחמצו, יחד עם עזיבתו באפריל של מנהל גוגל פיי שדגל בפרויקט הובילו את גוגל להחלטה לבטל את הפרויקט, אמרו ל"וול סטריט ג'ורנל" גורמים המקורבים לנושא.
דוברת גוגל אמרה כי החברה תתמקד כעת בעיקר ב"אספקת יכולת דיגיטלית לבנקים ולספקי שירותים פיננסיים אחרים במקום לשמש כספק השירותים הללו".
גוגל היתה עוד חוליה בשרשרת של ענקיות טכנולוגיה שדחפו להשקת מוצרים פיננסים. אמזון שקלה להציע ללקוחות חשבונות בנק, אפל חשפה כרטיס אשראי שישויך לאייפון, ופייסבוק הודיעה כי תיצור מטבע קריפטוגרפי שיאפשר העברות כספים ומסחר.
רבות מהתכניות נתקעו. אמזון מעולם לא התקדמה עם הצעת חשבון הבנק שלה, ופייסבוק איפסנה את מטבע הקריפטו שלה, לאחר שהרגולטורים ברחבי העולם התנגדו למהלך ושותפיה למהלך נטשו.