סגור

המספרים של חברת אשראי הנדל"ן של אייל לפידות נחשפים: 820 מיליון שקל ברבעון

ארכימדס, שהחלה לפעול השנה, חתמה על הסכמים עם 10 מיזמי נדל"ן, ומנהלת מגעים לליווי 15 פרויקטים נוספים בהיקף של 650 מיליון שקל

פתיחה טובה לחברת האשראי החוץ בנקאי של אייל לפידות. ארכימדס, שפועלת בתחום ניהול הנדל"ן ומנוהלת בידי טלי ריצ'מן, העמידה ברבעון הראשון של 2022 – הרבעון הראשון לפעילותה, 240 מיליון שקל למסגרות אשראי של חברות נדל"ן. החברה, שלפידות מחזיק במרבית מניותיה, העמידה כ-580 מיליון שקל נוספים במסגרת דרישות ערבויות חוק המכר לכ-10 פרויקטים בתחום ייזום הנדל"ן למגורים. ארכימדס מצויה במגעים מתקדמים לליווי של כ-15 פרויקטים נוספים, בהיקף של כ-650 מיליון שקל.

1 צפייה בגלריה
מגזין מנהלים 31.12.19 אייל לפידות
מגזין מנהלים 31.12.19 אייל לפידות
אייל לפידות
(צילום: פאביאן קולדורף)
הקמתה של ארכימדס ע"י לפידות יחד עם רועי יקיר וריצ'מן, נחשפה לראשונה ב"כלכליסט". החברה החלה לפעולה כאמור בתחילת 2022. יקיר שניהל את שיכון ובינוי אנרגיה ובעבר מנהל ההשקעות הראשי בפניקס וכלל ביטוח, משמש כבעל מניות ויו"ר ועדת אשראי, ולפידות מכהן כיו"ר. בתפקידה הקודם ניהלה ריצ'מן את מערך הנדל"ן של בנק דיסקונט.
מקורות המימון של ארכימדס הם הבנקים פועלים, לאומי ומזרחי טפחות ובית ההשקעות מור - שהעמידו לה יחד כמיליארד שקל.
לפידות שימש בעבר מנכ"ל קבוצת ביטוח והפיננסים הפניקס ומנכ"ל חברת שיכון ובינוי. החברה שהקים עוסקת במימון נדל"ן באמצעות מתן חוב בכיר, חוב מזנין שהוא השלמה של הון עצמי וביצוע שותפויות פיננסיות במיזמי התחדשות עירונית.