סגור

ווישור, מגדל ושירביט יבטחו את המכוניות הפרטיות של עובדי המדינה

שלוש החברות זכו במכרז של האגף הכללי באוצר, ויוכלו להציע ביטוח רכב ל-51 אלף לקוחות. היקף הפרמיות נאמד ב-198 מיליון שקל

חברות הביטוח מגדל, שירביט ווישור זכו במכרז של החשב הכללי לאספקת ביטוח לעובדי מדינה. במסגרת זו יוכלו חברות הביטוח להציע ביטוח רכב, מקיף וחובה, לכ-51 אלף מכוניות בהיקף פרמיות של 198 מיליון שקל.


המכרז הפרטי לביטוח רכבי עובדי המדינה כשמו כן הוא. לא מדובר בביטוח לרכבים בצי הרכב של המדינה, אלא לרכבים הפרטיים של עובדי המדינה (כולל גמלאים) שבהם הם נוסעים בשעות הפנאי. עובדי המדינה אינם מחויבים לרכוש ביטוח למכוניתם מן החברה הזוכה, ובעבר במספר מקרים מחו עובדי המדינה על התנאים שקיבלו מחברות הביטוח שזכו במכרז.
בשל גודלו של המכרז, מתחלקות בו שלוש חברות הביטוח. ווישור זכתה ב-54% מהמכרז לצד פוליסות צד ג'. שירביט זכתה ב-26% ומגדל ב-20%.

1 צפייה בגלריה
רו"ח יהלי רוטנברג חשב כללי משרד האוצר 32
רו"ח יהלי רוטנברג חשב כללי משרד האוצר 32
החשב הכללי באוצר יהלי רוטנברג
(צילום: מיקי נועם אלון)

היקף הפרמיה ב-2021 מציג ירידה של כ-8,000 מבוטחים בהשוואה למכרז שנערך לשנים 2020-2019. זו לא הפעם הראשונה שבה קטן מספר הרכבים במכרז. מדובר במגמה שנמשכת על פני כמה שנים ומופיעה על רקע התחרות בענף ביטוחי הרכב, שמגבירה את כוח המיקוח של המבוטחים כפרט ומקטינה את כוח המיקוח של המכרז.
בתוך כך בשנים האחרונות קטנה גם כמות המבטחים שהגישו הצעות למכרז. מבין הניגשות מגדל והראל זכו במכרז לשנים 2020-2019, ושירביט והראל זכו בשנת 2021.