מילון כלכליסט
ביטוח רכב
ביטוח רכב 
צילום: freepik
 

איך עושים ביטוח רכב היום בעידן הדיגיטל?

העולם הדיגיטלי הדיגיטלי השתלט על חיינו, והיום אנו מבצעים את כל הפעולות הבסיסיות ביותר דרך האינטרנט. מה שהיה נראה עד לא מזמן בתור חלום, הפך בשנים האחרונות להיות מציאות של ממש – מציאות שכל אחד מאיתנו חווה אותה על בשרו. העידן הדיגיטלי לא פסח על עולם הביטוחים, כאשר את רוב הביטוחים תוכלו לסגור בקלות דרך הדיגיטל – מבלי שתצטרכו להמתין זמן רב למענה של נציג

בשיתוף wiser 01.11.20

העולם הדיגיטלי הדיגיטלי השתלט על חיינו, והיום אנו מבצעים את כל הפעולות הבסיסיות ביותר דרך האינטרנט. מה שהיה נראה עד לא מזמן בתור חלום, הפך בשנים האחרונות להיות מציאות של ממש – מציאות שכל אחד מאיתנו חווה אותה על בשרו. העידן הדיגיטלי לא פסח על עולם הביטוחים, כאשר את רוב הביטוחים תוכלו לסגור בקלות דרך הדיגיטל – מבלי שתצטרכו להמתין זמן רב למענה של נציג.חשוב לציין כי התהליך של סגירת ביטוח רכב אונליין הוא לא תהליך פשוט, ואם אתם לא בקיאים בעולם הדיגיטל הוא עשוי להיות מעט מאתגר. אך בסוף ברגע שאתם תלמדו פעם אחת איך עושים זאת, אתם תוכלו לשכפל את הפעם הזאת שוב ושוב – כך שתוכלו לסגור את כל הביטוחים דרך האינטרנט.

לסגור ביטוח רכב אונליין זוהי אולי האפשרות הטובה ביותר, ולאפשרות הזאת יש הרבה מאוד יתרונות שאותם אתם בוודאי מכירים. לא הייתם בוחרים באפשרות הזאת אילולא הייתם מכירים את כל היתרונות שהיא מביאה ביחד איתה. אך האם אתם יודעים איך לסגור את הביטוח כמו שצריך? אם יש לכם ספק – אנו ננסה להסביר לכם שלב אחרי שלב.

 

השלב הראשון: תלמדו את הנושא לעומק

כאשר אנו מדברים על ביטוח רכב, אתם בוודאי כבר יודעים כי קיים יותר מסוג אחד של ביטוח. לכן לפני שאתם קופצים למים העמוקים, אתם צריכים להבין שאתם בכלל יודעים לשחות. באתר Wiser תוכלו למצוא מגוון רחב של מידע ואינפורמציה חשובה, כזאת שתוכל לסייע לכם לעשות ללמוד את התחום על בוריו – כך ברגע האמת אתם תדעו בדיוק למה אתם נכנסים.

 

איך עושים ביטוח רכב היום בעידן הדיגיטל?
איך עושים ביטוח רכב היום בעידן הדיגיטל? צילום: freepik

 

השלב השני: הגדירו את הצרכים שלכם

ברגע שאתם מבצעים רכישה של ביטוח רכב בדיגיטל, אין לכם נציג שישאל אתכם את השאלות הנדרשות בכדי לסייע לכם לבחור את הביטוח הנכון. לכן מחובתכם להגדיר את הצרכים שלכם מראש, כך תוכלו ברגע האמת להבין איזה ביטוח מבין הביטוחים הקיימים הוא הנכון והמתאים ביותר עבורכם. אין לכם את האפשרות לקחת סיכונים כאשר מדובר על ביטוח הרכב, כי טעות אחת קטנה בקבלת ההחלטות עלולה בדיעבד לעלות לכם ביוקר ולהיות מאוד משמעותית.

 

השלב השלישי: תבצעו השוואת מחירים בין חברות הביטוח

אחרי שחקרתם את עולם הביטוח על בוריו, ואתם יודעים בדיוק איזה סוג של ביטוח הכי מתאים לכם – כעת אתם תוכלו לגשת לאחת מהמשימות הכי חשובות. המשימה היא לבצע השוואה בין כל חברות הביטוח השונות, בכדי שתוכלו למצוא את חברת הביטוח שממנה תקבלו את התמורה הטובה ביותר. ללא השוואת מחירים, אתם לא תוכלו לדעת איזה חברה היא הנכונה עבורכם.

 

השלב הרביעי: התאמת הביטוח לדרישות שלכם

אתה מתקרבים לרגע האמת – כעת אתם יכולים להתקדם בשלבים עד אשר תוכלו לסגור את ביטוח הרכב האידיאלי עבורכם. כל מה שאתם צריכים לעשות זה להתאים את הביטוח לדרישות שלכם, כך שהוא יכסה אתכם בצורה הכי אידיאלית שיש. תזכרו כי הביטוח צריך לכסות אתכם ואת הרכב שלכם, ולכן הוא צריך להיות מותאם אליכם – אל תנסו להתאים את עצמכם לביטוח כי זה עלול להסתיים בכישלון צורם.

 

השלב החמישי: בדיקת הביטוח בפעם האחרונה

עכשיו אחרי שעשיתם את כל הפעולות הפורמליות, כל מה שנותר לכם לעשות זה לבדוק את הביטוח בפעם האחרונה. בפעם האחרונה לפני שאתם תסגרו אותו, ומכאן לא בדיוק תהיה לכם דרך חזרה. אם אתם תבינו כי הביטוח לא מתאים לכם, לא מעט חברות יערימו קשיים ולא יאפשרו לכם לבטל אותו. לכן חשוב מאוד שתבדקו אותו לפני שאתם סוגרים, כך תוכלו לראות שלא עשיתם טעות – טעות שעלולה בדיעבד לעלות לכם ביוקר.

 

השלב השישי: סיימתם! יש לכם ביטוח רכב

כעת אחרי שעברתם את כל השלבים בהצלחה, ניתן להגיד באופן חד משמעי כי יש לכם ביטוח רכב בתוקף. אתם צריכים לוודא שאתם מקבלים את כל המסמכים למייל שלכם, כך תוכלו לוודא שלא תפספסו אף פרט. עם הטפסים האלה, אתם תוכלו לדאוג לכך שתקבלו את כל מה שמגיע לכם בזמן אמת. אם לא קיבלתם את המסמכים, מוטב שתוודאו מה קורה מול חברת הביטוח, בכדי שלא תצאו קירחים מכל הכיוונים.

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות