$
הייטק והון סיכון

ההונאה בקרנות הפנסיה: רשות ני"ע בארה"ב דורשת הסברים גם מאליוט ברוידי

ברוידי, המשמש גם כיו"ר מרקסטון, התבקש על ידי רשות ני"ע האמריקאית לדווח על קשריו עם 4 חברות החשודות בהעברת כספים לא חוקית

מאיר אורבך 20:4304.05.09

מתרחבת בדיקת ההונאה בקרנות הפנסיה בארה"ב.  אליוט ברוידי, המוכר בישראל כיו"ר מרקסטון, שקיבלה מקרן הפנסיה הניו יורקית כ-200 מיליון דולר, התבקש על ידי רשות ניירות ערך האמריקאית לדווח על הכנסה מעל 10,000 דולר שקיבל מאז ינואר 2005 וכן לדווח על קשרים שהיו לו עם 4 חברות

החשודות בהעברת כספים בצורה לא חוקית.

 

החברות הן Aldus Equity, DAV/Wetherly Financial, StepStone Group and Pension Consulting Alliance Inc. פרשת השוחד לכאורה של קרנות הפנסיה החלה בניו יורק וכיום היא מסתעפת למספר מדינות שונות כקליפורניה וטקסס. בקשת הדיווח כלפי ברוידי נובעת במסגרת תפקידו כדירקטור חיצוני בקרן של שוטרי וכבאי האש של לוס אנג'לס ואינה קשורה למרקסטון.

 

בקליפורניה ממוקמת אחת מקרנות הפנסיה החשובות לשוק בישראל - קאלפרס. על פי הדיווח של "לוס אנג'לס טיימס", גם קאלפרס בוחנת חשיפת קשריה של הקרן עם סוכני השמה בדומה לצעד שעשתה קרן הפנסיה של ניו יורק.

 

קאלפרס התבקשה על ידי הגזבר של מדינת קליפורניה, ביל לוקיר, לבדוק את כל ההשקעות שהתבצעו בנכסים שונים באמצעות סוכני השמה. לוקיר ביקש לוודא שלא היתה כל התנהגות בלתי ראויה או לא חוקית במעבר הכספים בין הקרן לחברות המושקעות בה.

 

על פי הדיווח של ה"לוס אנג'לס טיימס", המכתבים שנשלחו בתחילת אפריל לאליוט ברוידי ולשון האריגן במסגרת תפקידם כחברי דירקטוריון בקרן הפנסיה של שוטרי וכבאי האש של לוס אנג'לס.

 

זליגת הפרשה לכיוון לוס אנג'לס היא עוד שלב בהתפתחות הפרשה שהחלה בקרן הפנסיה של ניו יורק. הפרשה בודקת כיום האם במהלך העברת כספים מצד קרנות הפנסיה השונות לחברות השקעה וקרנות הון סיכון, נהנה צד שלישי דוגמת סוכני השמה ואחרים מתשלומים לא חוקיים.

 

הרשות ביקשה משני חברי הדירקטוריון, האריגן וברוידי לספק מידע גם על קשרים שהיו להם עם Pension Consulting Alliance המשמשת כיועצת לקרן הפנסיה של לוס אנג'לס וכן לספק מידע על קשר עם Wetherly Financial יחידה שלWetherly Capital Group. זו על פי הודאתה שילמה להנק מוריס, אחד מנאשמי הפרשה בניו יורק, דמי ייעוץ של מאות אלפי דולרים.

 

בסוף השבוע הוציא התובע הכללי של מדינת ניו יורק, אנדרו קואומו, יותר מ-100 צווי זימון חדשים לחברות השקעות ולחברות ביניים המתווכות בעסקאות עם קרנות פנסיה ציבוריות, במסגרת ההתרחבות האחרונה של חקירת שחיתויות הפנסיה האחרונה, לפי דיווח "הניו יורק טיימס".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x