שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

ושוב איתכם: האקרים רוסים ניסו לפרוץ לחשבונות המפלגה הדמוקרטית

לפי דיווח ברויטרס, ניסיונות הפריצה לחשבונות של המפלגה ושל מכוני מחקר נחשבים לקראת הבחירות בארה"ב התגלו על ידי מיקרוסופט; מיוחסים לקבוצת "פאנסי בר" שנשלטת על ידי המודיעין הרוסי ונחשבת למי שעמדה מאחורי הפריצה לחשבונות המייל של הילארי קלינטןן

שירות כלכליסט 20:2230.10.20
קבוצה של האקרים רוסיים, שהואשמו בהתערבות בבחירות הקודמות לנשיאות ארה"ב, תקפו גם הפעם, וניסו לפרוץ את חשבונות המייל של המפלגה הדמוקרטית בקליפורניה ובאינדיאנה וכן של מכוני מחקר נחשבים בוושינגטון ובניו יורק, כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס, המתבססת על אנשים המעורים בנושא.

 

ניסיונות התקיפה, שמרביתם התגלו על ידי מיקרוסופט בחודשים האחרונים, נערכו על ידי קבוצה המכונה "פאנסי בר" (Fancy Bear). הפעילות של ההאקרים מספקת הצצה לאופן שבו הביון הרוסי פועל נגד ארה"ב לקראת הבחירות שיתקיימו ב-3 בנובמבר.

 

ג'ו ביידן, המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארה"ב ג'ו ביידן, המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארה"ב צילום: איי פי

 

היעדים שזוהו על ידי רויטרס כוללים את המרכז להתקדמות אמריקאית, המועצה ליחסי חוץ וקרן קרנג'י לשלום בינלאומי. מהם נמסר כי לא גילו ראיות לניסיון פריצה שצלח.

 

קבוצת ההאקרים נשלטת על ידי סוכנות המודיעין הצבאית של רוסיה ונחשבת לזו שעמדה מאחורי הפריצה לחשבונות המייל של המועמדת הדמוקרטית הילארי קלינטון ואנשי הצוות שלה ב-2016, כך לפי כתב אישום שהגיש משרד המשפטים ב-2018.

 

בחודש שעבר הודיעו במיקרוסופט כי אנשי פאנסי בר ניסו לפרוץ למערכות המחשב של מעל 200 ארגונים, רבים מהם קשורים לבחירות הקרובות. במיקרוסופט הצליחו לקשר את התקפות הסייבר השנה להאקרים הרוסיים באמצעות שגיאת תכנות שאפשרה לחברה לזהות דפוס התקפה האופייני לפאנסי בר, כך לפי דו"ח שפרסמה מיקרוסופט.

 

ממיקרוסופט לא הגיבו לדיווח ברויטרס.

 

דובר הוועדה הדמוקרטית כריס מיגהר אמר כי "אין זה מפתיע" שגורמים זרים מנסים לשבש את הבחירות. מהשגרירות הרוסית בוושינגטון נמסר כי אינם מתערבים בעניינים פנים אמריקאיים וכי ההאשמות הן בגדר "פייק ניוז".

 

ממטה טראמפ לא נמסרה תגובה.

x