$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: ארה"ב מכינה "מכת סייבר כבדה" כתגובה להתערבות רוסית בבחירות

בחירות אמצע הקדנציה ייערכו השבוע, וגורמים המקורבים לנושא מסרו שהפנטגון נערך למתקפת נקמה במקרה בו תזוהה התערבות רוסית חריפה. ואולם, לא ברור מה יוגדר כמעורבות חריפה - ואיזה אינטרס יש לשלטון הרפובליקני לעצור את פוטין, שמועיל ומחזק אותו

ניצן סדן 17:3004.11.18

ארצות הברית נערכת למכת סייבר נגד רוסיה, שתשוגר במקרה בו תזוהה מעורבות רוסית בבחירות אמצע הקדנציה שייערכו השבוע - כך מסרו מקורות המקורבים לנושא לדיילי ביסט.

 

 

בשלב זה קיים מידע על ניסיונות רוסיים להשפעה על דעת הקהל האמריקאית, בעזרת רשתות בוטים וקמפיינים של פייק ניוז. פעולות אלה זוהו – אם בידי רשתות חברתיות ואם בידי ארגונים אמריקאיים שונים – אך ככל הנראה שאינן מוגדרות כמהלך חריג שמחייב תגובה כמתקפת סייבר.

 

טראמפ ופוטין טראמפ ופוטין צילום: Markus Schreiber

 

 

לפי מקורות הדיילי ביסט, רשימת המטרות שהגדירו הפנטגון ופיקוד הסייבר האמריקאי חשאית, אך ככל הנראה שכוללת מערכות רגישות של ממשלת רוסיה. כמו כן, לא ברור מה יוגדר בידי ממשלת ארה"ב כ"מעורבות חריגה"; כבר זוהו מקרים בהם גורמים המקושרים לקרמלין השפיעו בעקיפין ובמשירין על הבחירות האחרונות לנשיאות ארה"ב – אלה שהושיבו על כס השלטון את דונלד טראמפ. לפי הערכות, המעורבות הרוסית תהיה גם הפעם לטובת הרפובליקנים ונגד הדמוקרטים ולפיכך, מטבע הדברים שלא יהיה לממשלה הנוכחית תמריץ לנטרל אותה.

 

יתכן שמבצע הסייבר האמור נועד לשרת את הדימוי הציבורי של ממשל טראמפ ולא לאיים על פוטין, אם כי חשיפת מקרי מעורבות ישירה - למשל, פריצה למכונות הצבעה ועיוות תוצאות - עלולה לגרור לחץ ציבורי כבד שיאלץ את הממשלה האמריקאית להכות במערכות רוסיה, גם אם לא תרצה להסתבך עם פוטין.

 

 

 

בחירות אמצע הקדנציה ייערכו בעוד יומיים, כשלפי סקרים והערכות נמצאים הדמוקרטים במצב טוב לתפוס את השליטה בבית הנבחרים. לפי הערכות, ישאפו לחדש הסכמים מהם נסג טראמפ, להחליש תמיכה במשטרים אוטוריטריים הנתפסים כאכזריים ולבצע צעדים שיוזילו שירותי בריאות ורווחה שונים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x