$
חדשות טכנולוגיה

צוקרברג: "טעינו כשלא הסרנו מוקדם יותר את העמוד של המיליציה מוויסקונסין"

החברה הסירה ביום רביעי את העמוד של "משמר קנושה", הקורא לאזרחים חמושים לפעול נגד "ארגוני מיליציה" - אחרי ששני מפגינים נורו למוות; לדברי צוקרברג, "העובדים שהתלונות הראשונות הופנו אליהם - לא עשו עם זה דבר"

שירות כלכליסט 13:1929.08.20

פייסבוק עשתה "טעות תפעולית" כאשר לא פעלה מוקדם יותר להסרת עמוד של מיליציה חמושה שקרא לתושבי קנושה, ויסקונסין, להתחמש - כך אמר אמש מנכ"ל החברה מארק צוקרברג.

 

המדיה החברתית הודיעה ביום רביעי כי הסירה את העמוד של "משמר קנושה", ואירוע שהופיע בעמוד, הקורא לאזרחים חמושים "להגן על חיינו ורכושנו", שהפר את מדיניות החברה נגד "ארגוני מיליציה".

 

הצעד של פייסבוק הגיע רק לאחר ששני מפגינים נורו ונהרגו במהלך הפגנות בעיר ביום שלישי בלילה, במסגרת שלושה ימי הפגנות שפרצו לאחר ששוטרים לבנים ירו בג'ייקוב בלייק והותירו אותו משותק.

 

צוקרברג, שדיבר בסרטון שפורסם בעמוד הפרופיל של פייסבוק, הכיר בכך שהחברה קיבלה תלונות מ"כמה וכמה אנשים" לגבי הפוסט של משמר קנושה.

 

מארק צוקרברג מארק צוקרברג צילום: בלומברג

 

"העובדים שהתלונות הראשונות הופנו אליהם, לא עשו עם זה דבר. בסקירה שנייה ורגישה יותר, הצוות האחראי לארגונים מסוכנים הגיע למסקנה שהפוסט מפר את המדיניות שלנו, ולכן הורדנו אותו", אמר צוקרברג.

 

לדבריו, החברה לא מצאה כל ראיות לכך שהאדם שמואשם בירי הקטלני ביום שלישי בלילה עקב אחרי העמוד של משמר קנושה.

 

אתר החדשות באזפיד ציטט דוח פנימי של פייסבוק לפיו האירוע שנקשר למשמר קנושה תויג כבעייתי 455 פעמים, ועובד של פייסבוק שאמר כי ההתרעות בנושא היוו 66% מכלל הדיווחים באותו יום.

 

פייסבוק הודיעה כי תמשיך לפתח את מדיניותה כך שתזהה יותר ארגונים מסוכנים. "זוהי מדיניות חדשה שהשקנו בשבוע שעבר ואנחנו עדיין מכווננים את אופן אכיפתה", מסר דובר החברה.

x