$
הייטק והון סיכון

תאגיד החקלאות האמריקאי Reinke משקיע בחברת CropX הישראלית

שיתוף הפעולה יסייע לחברת החקלאות הטכנולוגית להפיץ את חיישני הקרקע שלה, המתחברים למערכות ההשקייה, לאלפי לקוחות חדשים. סכום ההשקעה לא פורסם על ידי החברות אבל מוערך במיליוני דולרים בודדים

מאיר אורבך 17:5917.08.20
חברת החקלאות הטכנולוגית CropX מנתניה, חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם חברת ריינקי (Reinke Manufacturing), מובילה עולמית במערכות השקיה מסוג Pivot. במסגרת ההסכם תצענה שתי החברות לחקלאים פתרון משולב של מערכותיהן. ההסכם כולל גם השקעה של ריינקי ב-CropX. סכום ההשקעה לא פורסם על ידי החברות אבל מוערך במיליוני דולרים בודדים.

 

ריינקי היא מהחברות הגדולות בעולם בתחום ההשקיה החקלאית ופתרונותיה משווקים ביותר מ-40 מדינות. החברה נוסדה בנברסקה בשנת 1954 ונחשבת לחלוצה טכנולוגית בתחום ההשקיה המדייקת. היא אף החברה הראשונה ששילבה במערכות השקיה תקשורת לוויינית, טכנולוגיית GPS ומסכי מגע.

החיישן של CorpX החיישן של CorpX צילום: יח"צ

 

תומר צח, מנכ"ל CropX, התייחס להשקעה: "שיתוף הפעולה עם ריינקי יסייע ל- CropX להפיץ את הפלטפורמה שלה לאלפי לקוחות חדשים הודות לרשת ההפצה הבינלאומית של ריינקי". צח הוסיף: "שילוב הפתרון של CropX במערכות ההשקיה של ריינקי יספק לחקלאים פלטפורמת מידע אגרונומית ומרשמי השקיה מבוססי נתוני זמן-אמת. חקלאים שמשתמשים באפליקציית הענן המורחבת ReinCloud של ריינקי, יוכלו להפעיל מרחוק את מערכת ההשקיה שלהם בעת שהם מנהלים את נתוני מערכת CropX דרך הפלטפורמה המשולבת".

 

לדברי קריס רות', נשיא ריינקי: "ריינקי רואה את עצמה מחויבת לפיתוח מוצרים חדשניים בעולמות ההשקיה במטרה לסייע לחקלאים להגדיל את היבול תוך חסכון בכוח אדם וייעול סביבתי. מצאנו רמת מחויבות זהה ב-CropX. אנו מאמינים כי מערכת יחסים ארוכת טווח זו תחזק את שתי החברות בעת שאנו מפתחים פתרונות השקיה לחוות חקלאיות ברחבי העולם".

 

תומר צח, מנכ"ל CorpX תומר צח, מנכ"ל CorpX

 

חברת הסטארט-אפ CropX שהוקמה בשנת 2015 מפתחת טכנולוגיה נתונים מבוססי חיישני קרקע. CropX מספקת לחקלאים טכנולוגיה מבוססת ענן שמתחברת למערכות ההשקיה שלהם. הטכנולוגיה מאפשרת לחקלאים להגדיל את היבול החקלאי ואת איכותו תוך קיצוץ בהיקף ההשקיה, בדשן ובעלויות האנרגיה.

 

CropX מעסיקה 40 עובדים בישראל ובארה"ב לאחר שרכשה בתחילת השנה את חברת CropMetrics מנברסקה. בין המשקיעים ב-CropX: קרן Innovation Endeavors של אריק שמידט, לשעבר מנכ"ל גוגל, Finistere Ventures, OurCrowd, ו- Greensoil Investments.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x