$
תקשורת

הסכם קיבוצי חדש בפלאפון: כל העובדים יחזרו מחל"ת ויקבלו מענק חד פעמי

כך לפי ההסכם שנחתם בין ההסתדרות, ועד עובדי פלאפון והנהלת החברה. כ-450 עובדים ישובו החל מהיום ויקבלו מענק חד פעמי של כמיליון שקל; נופש החברה שתוכנן להתקיים בחו"ל יבוטל ותקציב הרווחה יוקטן בכ-6 מיליון שקל

אביאור אבו 15:2101.06.20

ההסתדרות, ועד עובדי פלאפון והנהלת החברה, הגיעו היום (ב') להסכם קיבוצי חדש שיאפשר לחברה להתמודד עם השלכות משבר הקורונה.

 

 

על פי ההסכם, כ-450 עובדי פלאפון שהוצאו לחל"ת או לחופשה יזומה, מתוך כ-2,300 עובדים, שבו לעבודה סדירה היום. כל תנאי ההעסקה, היקפיה ושעות העבודה כפי שהיו ערב התפרצות הקורונה, יישמרו. החברה תקצה סכום של מיליון שקל שיחולק כמענק חד-פעמי לכל העובדים שישובו לעבודה פעילה.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד ורן גוראון מנכ״ל פלאפון יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד ורן גוראון מנכ״ל פלאפון צילומים: אורן כהן,יונתן בלום

 

בנוסף, הוסכם כי יבוטל נופש החברה המרוכז שתוכנן להתקיים השנה בחו"ל ועמד על כ-4 מיליון שקל. כמו כן, נציגות העובדים הסכימה כי תקציב הרווחה המשותף לועד ולהנהלה יקטן השנה באופן חד פעמי. לכלכליסט נודע כי סכום זה יעמוד על כ-6 מיליון שקל. הסכם בעל עקרונות דומים חתמה ההנהלה בשבוע שעבר עם בזק בינלאומי. עתה, החברה היחידה מבין החברות הבנות בבזק שנותרה ללא הסכם חדש היא yes.

 

חברות הסלולר צפויות לספוג הפסדים כבדים לאור משבר הקורונה שהוביל לסגירת הקניונים ומרכזי הסחר ובכך לאבדן הכנסות ממכירות ציוד קצה, כמו טלפונים סלולריים. כמו כן, הוביל המשבר לפגיעה בהכנסות משירותי נדידה (חו"ל) ותיירות פנים לאור סגירת הגבולות.

 

מימין רן גוראון מנכ"ל פלאפון, ארנון בר דוד יו”ר ההסתדרות ויחיאל שמן יו"ר ועד פלאפון מימין רן גוראון מנכ"ל פלאפון, ארנון בר דוד יו”ר ההסתדרות ויחיאל שמן יו"ר ועד פלאפון צילום: דובר ההסתדרות

 

את המו"מ ליוו פרופ' ירון זליכה ועו"ד כפיר זאב, המייצגים את העובדים, ועו"ד ירון לסטרל ממשרד אשר חלד, המייצג את ההנהלה. מטעם החברה הוביל את המו"מ סמנכ"ל משאבי אנוש צביקה אברמוביץ.

 

מנכ"ל פלאפון, רן גוראון, מסר: "גם אנחנו כמו חברות רבות במשק מתמודדים כעת עם השלכות האירוע בעקבות הירידה בשירותי הרומינג (חבילות חו"ל) ולכן היה עלינו להגיע להבנות שיהיו לטובת החברה ועובדיה".

 

יו"ר ועד עובדי פלאפון, יחיאל שמן, מסר: ״בתקופה של משבר כלכלי חסר תקדים הצלחנו קודם כל לשמור על הבטחון התעסוקתי והתנאים של כלל העובדים, ובמיוחד אלו שיצאו לחל״ת. צפויים לנו עוד ימים מורכבים ומאתגרים".

 

יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק, יקי חלוצי, מסר: "בימים של חוסר בטחון תעסוקתי במשק, בזכות התאגדות העובדים קבענו שעד אחרון העובדים שהוצא לחל"ת – העובדים יחזרו לעבודתם ולתפקידם, כמתבקש. גם נציגות העובדים ידעה לתת את חלקה ולהירתם למצבה של החברה בתקופה זו".  

x