שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

חברת PML הישראלית נמכרת לאחר שנכנסה לפירוק

החברה מפתחת מערכות אלקטרו אופטיות לניטור ומדידה של חלקיקים, שהטכנולוגיה והפטנטים שלהן יירכשו בידי חברת Particle Measuring Systems. כל בעלי המניות של החברה אישרו את מכירתה, למעט חממת כינרות בה החלה את דרכה

מאיר אורבך 13:0019.12.18

חברת PML התפרקה ותימכר לחברת Particle Measuring Systems - כך עולה מבקשה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בחיפה בידי עו"ד גיא אידו מפירמת איתן מהולל שדות, שמונה לחברה כמנהל מיוחד.  

 

 

הרוכשת תשלם 3.3 מיליון דולר עבור הידע והפטנטים של החברה הישראלית, תשלום שיחולק למספר שלבים: תשלום ראשון של 2.3 מיליון דולר יבוצע מיידית, בעוד היתרה תועבר לנאמנות ותימסר לידי החברה במהלך השנתיים הקרובות.

 

עו"ד גיא אידו עו"ד גיא אידו צילום: אייל טואג

 

 

על פי עו"ד אידו, הסכום שבו נרכשת החברה אמור לכסות את כל חובות החברה ואף יותר מכך. חלק נכבד מהחוב הוא של 763,102 דולר למדען הראשי. כל בעלי המניות של החברה למעט חממת כינרות אישרו את בקשת הרכישה. כחלק מהסכם הרכישה של החברה, קיבל המנהל המיוחד את אישור כל בעלי המניות והמדען הראשי של משרד הכלכלה למכירה.

 

 

 

PML מפתחת בפיתוח מערכות אלקטרו אופטיות לניטור ומדידה של חלקיקים וננו-חלקיקים. הטכנולוגיה שלה מיושמת בחברות העוסקות בהנדסה וטיפול במים וכן בתעשיות ייצור המוליכים למחצה. החברה גייסה לאורך חייה כ-3.5 מיליון דולר. החברה החלה את דרכה בחממת כנרות ועיקר משקיעיה היו פרטיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x