שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

וינטג' גייסה קרן חדשה של 290 מיליון דולר

הקרן תשקיע בקרנות הון סיכון אחרות, בשלושה אפיקים - השקעה באירופה ובארה"ב, השקעה בצוותים בעלי פוטנציאל והשקעה בקרנות בארץ. וינטג' מנהלת כיום נכסים בשווי 1.8 מיליארד דולר

מאיר אורבך 16:0014.11.18
קרן וינטג' הישראלית (Vintage Investment Partners) השלימה גיוס של 290 מיליון דולר לקרן החמישית שלה. הקרן שנוסדה על ידי אלן פלד, נועדה שהשקיע בקרנות הון סיכון אחרות אחרות - fund of funds. וינטג' משקיעה לא רק בארץ, ומתמקדת גם בקרנות מובילות באירופה וארצות הברית, שם היא שותפה במספר קרנות מובילות.

 

 

לקרן החדשה יש שלושה מרכיבים עיקריים: קרן Access שמיועדת להשקעה בקרנות מובילות באירופה וארה"ב ב-100 מיליון דולר, קרן Emerging שתשקיע בצוותים איכותיים בעלי פוטנציאל סכום של כ-100 מיליון דולר וקרן שלישית שתשקיע בקרנות בארץ.

 

 

אלן פלד אלן פלד

 

 

מרבית הקרנות של וינטג' זכו לרישום יתר עקב החזרים מרשימים שהקרן מציגה למשקיעיה; החברה מנהלת כיום נכסים כוללים בסך של 1.8 מיליארד דולר במספר קרנות אשר כוללות בין היתר קרנות שיוניות (סקנדרי), קרנות להשקעה משותפת בחברות וקרנות להשקעה בקרנות אחרות. הצוות של הקרן כולל 34 איש, ביניהם המייסד אייב פינקלשטיין,  אלן פלד, עמית פרנקל ואהוד חי.

 

 

 

גיוס הקרן הקודמת של וינטג', קרן שניונית של 215 מיליון דולר, התרחש ב-2015. לפני גיוס הקרן הנוכחית, גייסה וינטג' ארבע קרנות שניוניות, ארבע המתמחות בהשקעה בקרנות אחרות ושתיים להשקעה בשלבים מאוחרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x