חדשות טכנולוגיה

דו"ח סוני: פלייסטיישן שועטת קדימה, הרווח התפעולי כמעט הוכפל

הענקית היפנית מוכיחה שקונסולת ה-PS4 הוותיקה עודנה מהווה מקור רווח חי וחם, וחטיבת הגיימינג שלה הכניסה כחמישה מתוך 19.6 מיליארד דולר ברבעון האחרון. ואולם, חטיבת המובייל של החברה ממשיכה לדעוך ולדשדש

ניצן סדן 16:0330.10.18

סוני פרסמה היום (ג') את דו"ח רבעוני המראה צמיחה יציבה ובריאה: ההכנסות עמדו על 19.6 מיליארד דולר והרווח התפעולי - על 2.2 מיליארד דולר, בהשוואה להכנסות של 17.9 מיליארד ברבעון הקודם ורווח של 1.8 מיליארד, והכנסות של 15.6 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד ורווח של 1.12 מיליארד.

 

 

רוב ההכנסות הללו - כחמישה מיליארד דולר - הגיע מפעילות חטיבת הגיימינג של סוני: מוקדם יותר השנה הוערך (בין היתר, בידי בכירים בסוני עצמה) ששוק הקונסולות נמצא ברוויה ושלא תחול צמיחה מורגשת עד שלא יושק דור הקונסולות הבא, אך הענקית היפנית הוכיחה שהפלייסטיישן 4 לדגמיה היא עדיין פרה חולבת. ברבעון החולף נמכרו כ-3.9 מיליון קונסולות PS4 וכ-75 מיליון משחקים עבורם; לרשת פלייסטיישן של סוני יש כ-34.3 מיליון משתמשים רשומים (נכון לסוף ספטמבר), צמיחה מתונה בהשוואה ל-33.9 מיליון משתמשים שהיו לה בסוף הרבעון הקודם. החברה צופה שמספר המשתמשים יספק לה הכנסות נאות בעונת החגים הקרובה, שהיא מסורתית נקודת שיא שנתית לרכישת משחקים.

 

קונסולת הפלייסטיישן 4 קונסולת הפלייסטיישן 4

 

 

חטיבת השבבים של סוני הכניסה 425 מיליון דולר ברבעון החולף - קצת יותר מהרבעון שעבר וקצת פחות מהרבעון המקביל אשתקד. יש להניח שסוני תרחיב את פעילותה בתחומים אלה, בהיותם מקורות רווח אסטרטגיים. בנוסף, רשמה החברה צמיחה גם בהכנסות חטיבת שירותי הבריאות, ושמרה על יציבות הכנסות פעילות מוצרי האלקטרוניקה הביתיים.

 

הכנסות חטיבת המובייל של החברה ממשיכות לאכזב ולצלול: סוני מכרה מכשירים בכמיליארד דולר, אך החטיבה הפסידה כ-265 מיליון דולר, והוצאות התפעול והשיווק שלה צפויות להמשיך לעלות. מכשיר האקספריה XZ3, שהושק ברבעון זה, לא הצליח לעורר עניין רב ונפל בצילם של האייפון XS לדגמיו, המייט 20 של וואווי והנוט 9 של סמסונג.

 

 

אקספריה XZ3 אקספריה XZ3 צילום: SONY

 

 

ממשיכים לצמוח, גם בסרטים

 

חטיבת הקולנוע סוני פיקצ'רס רשמה ירידה קלה בהכנסות, בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, אך הרווח שילש עצמו ל-208 מיליון דולר. הסרט שהכניס הכי הרבה לקופת סוני היה ככל הנראה Hotel Transylvania 3, כשלצידו תמלוגי שידור של סרטים כ-Jumanji: Welcome to the Jungle ו-Peter Rabbit. ככל הנראה שהחטיבה תמשיך להציג תוצאות טובות גם ברבעון הבא; הסרט Venom שיצא לאקרנים בחודש האחרון כבר הגיע להכנסות של חצי מיליארד דולר.

 

 

 

"סוני הפכה, יותר ממה שאנשים נוהגים לחשוב, לחברה שמייצרת רווח דרך תוכן", אמר הידקי יאסודה, אנליסט בחברת אייס סקיוריטיז. "עד לפני כמה שנים, הדאגה היתה שסוני תחליש את פעילות החומרה שלה, אך עתה השתנתה והכנסותיה יציבות". בעקבות הדו"ח החיובי, העלתה סוני את ציפיות הרווח התפעולי שלה לרבעון הבא ל-7.7 מיליארד דולר, בעוד הערכות האנליסטים עומדות על 7.05 מיליארד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x