$
מכשירים ומדריכים

אינטל חשפה מעבדים חדשים, שפיתוחם הובל מישראל

מעבדי וויסקי U לייק ואמבר לייק Y נועדו להניע לפטופים דקים במיוחד, תוך שיפור נרחב ביכולות עיבוד הווידאו וזמן סוללה ממושך של עד 19 שעות. החומרה הזו תאפשר ליצרניות המחשבים לבנות דגמים בעובי של פחות מס"מ ובמשקל של פחות מחצי ק"ג

עומר כביר 11:0529.08.18
אינטל חשפה אתמול שתי סדרות חדשות של מעבדים מהדור השמיני, שפיתוחם נעשה בהובל מרכז המו"פ של החברה בחיפה. המעבדים, שמיועדים ללפטופים דקים ולמחשבים היברידיים יאפשרו בין השאר חיבור WiFi מהיר.

 

 

מעבדי וויסקי לייק מסדרת U כוללים עד ארבע ליבות, מספקים חיי סוללה של עד 19 שעות בתצורה אופטימלית ומאפשרים מהירויות הורדה והעלאה גבוהות במיוחד. לדברי אינטל, בדיקות שערכה העלו שהמעבדים מאפשרים למשתמשים עריכה ושיתוף של תכני וידאו באיכות 4K במהירות גבוהה פי 6.5. כן כוללים המעבדים, לראשונה, חיבור Gigabit WiFi, בזכות כרטיס רשת של אינטל שמספק מהירויות קישוריות גבוהות עד פי 12 משל דור המעבדים הקודם.

 

לפטופ היברידי דקיק שהדגימה אינטל ביוני האחרון לפטופ היברידי דקיק שהדגימה אינטל ביוני האחרון צילום: WinFuture.de

 

 

מעבדי אמבר לייק מסדרת Y מספקים גם הם שיפורים משמעותיים לעומת מחשבים מהדור הקודם. הם יספוק לצרכנים חיבור Gigabit WiFi, גם בלפטופים דקים מאוד, באמצעות מודמי ה-Gigabit LTE של אינטל, ואינטראקציה משופרת עם המחשב, בין עם במגע או באמצעות סטיילוס. מחשבים שיתבססו על מעבדים אלו יהיו בעובי של פחות מ-7 מילימטר ובמשקל של פחות מ-450 גרם. לסדרות החדשות יתרון נוסף: רכיב מובנה ייעודי למערכות הפעלה קולית. בעזרתה יוכלו יצרניות המחשבים לבנות אינטגרציה טובה יותר עם סייעניות קוליות כקורטנה של מיקרוסופט ואלקסה של אמזון, שיוכלו לפעול מהר יותר.  

 

 

 

"המהנדסים שלנו עבדו בשיתוף פעולה קרוב עם התעשייה בכדי להבטיח שכל הרכיבים החשובים במערכת יתנהגו כהלכה", אמר רן סנדרוביץ', סגן נשיא באינטל העולמית, בהודעה לעיתונות. "לדוגמה, המחשבים יעברו למצב של צריכת חשמל נמוכה כאשר ניתן ויחזרו לפעולה רגילה בעת הצורך כדי להשיג איזון בין יעילות אנרגטית לביצועים. כמו כן, מחשבים עם מעבדים אלה יאפשרו 'להעיר' את המחשב בפקודה קולית כמו גם מגוון אינטראקציות קוליות אחרות המאפשרות להגדיל את התפוקה תוך כדי תנועה".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x