$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: שיאומי חותכת את הערכת השווי שלה בכ-20 מיליארד דולר

החברה תכננה הנפקה לפי שווי של 100 מיליארד דולר, אך עתה נודע שהתחזית היתה אופטימית מדי ודומה יותר לשל חברת תוכנה משל יצרנית מובייל. ההנפקה צפויה להתבצע בהמשך השנה

שירות כלכליסט 13:5509.05.18

שיאומי, שנערכת להנפקה, מכוונת להערכת שווי של 70 עד 80 מיליארד דולר - נמוך משמעותית מסכום היעד המקורי, 100 מיליארד. מקורות המקורבים לנושא מסרו לוול סטריט ג'ורנל שהערכת השווי הקודמת היתה אגרסיבית מדי, במיוחד לאור הירידות הממוצעות של כ-10% בשווי מניות הטכנולוגיה השנה.

 

 

בעוד רוב מכירות החברה הן של חומרה, היא מכוונת להרחיב גם את היקף מכירות התוכנה שלה, וכן להגדיל את הכנסותיה שקשורות למערכת הקישור בין מכשירים שלה. למשקיעים היא מציגה את עצמה כחברת אינטרנט במודל של פייסבוק ואמזון.

 

ליי ג'ון, מנכ"ל שיאומי ליי ג'ון, מנכ"ל שיאומי צילום: בלומברג

 

 

"הערכת השווי האחרונה של החברה אופיינית בעיקר להערכות שווי של עסקי אינטרנט, יותר מלכאלה של עסקי חומרה", אמר לג'ורנל מארק נוימן, אנליסט בחברת Sanford C Bernstein שבסיסה בהונג קונג.

 

 

 

יצרנית המובייל הסינית, שמנסה לגייס 10 מיליארד דולר נוספים בטרם ההנפקה, היא יצרנית הסמארטפונים הרביעית בגודלה בעולם - אחרי סמסונג, אפל ו-וואווי. היא מבוססת היטב בסין, שולטת בטבלת המכירות בהודו - שוק מפתח עבור יצרניות רבות - ושואפת לחדור גם לשוק האמריקאי. טרם נקבע תאריך להנפקת החברה, והוא יפורסם כנראה בחודשיים הקרובים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x