$
חדשות טכנולוגיה

פרשנות

סנאפ ממשיכה לדשדש, אך יש עוד תקווה

מפעילת סנאפצ'ט ממשיכה להפסיד ולפספס תחזיות - ולמשקיעים נותר רק להתאזר בסבלנות. אולי יתעודדו לאור מצבה של טוויטר - שחוותה ארבע שנים של הפסדים עד שעברה לרווחיות

עומר כביר 09:2403.05.18

להגיד שהשנה וקצת שעברה סנאפ מאז הנפקתה היו קשות יהיה נוסח מעודן. מרבעון לרבעון ההפסדים של מפעילת אפליקציית סנאפצ'ט העמיקו, ההכנסות צמחו רק במעט והתחזיות הרכות מלכתחילה פוספסו בעקביות.

 

 

הדו"ח לרבעון הראשון של 2018 שפורסם השבוע לא היה שונה בהרבה. ההכנסות אמנם צמחו ב-54% לעומת הרבעון המקביל, אך קצב זה מבטא האטה מהותית ביחס לצמיחה של 286% ברבעון הראשון של 2017 לעומת המקביל לו. ההפסדים הצטמצמו ב-83% לכדי 386 מיליון דולר, אך ברור כי דרכה של סנאפ לרווחיות ולביצועים שיצדיקו את שווייה בהנפקה עדיין ארוכה.

 

אפליקציית סנאפצ'ט אפליקציית סנאפצ'ט

 

 

אף שהמצב נראה עגום, ייתכן שמוקדם להספיד את סנאפ ושהמשקיעים פשוט צריכים להתאזר בסבלנות. המון סבלנות, שנים של סבלנות. בדיוק כפי שנאלצו להמתין משקיעי טוויטר עד שהחברה הגיעה סוף סוף לרווחיות ברבעון האחרון של 2017, כארבע שנים לאחר הנפקתה. זה היה תהליך ארוך, כואב, מייאש ורצוף בטעויות, אבל לבסוף טוויטר מצאה את הנישה שלה והחלה לספק קצת נחת למשקיעים. אם המגמה תימשך, היא עוד תהפוך להצלחה אמיתית. ויש סיבות טובות לחשוב שכך יקרה, שכן רק השבוע בישרה טוויטר על כ-30 עסקאות עם ענקיות כמו דיסני ו-NBCUniversal ליצירת תכנים ייעודיים וחיים לפלטפורמה שלה.

 

 

 

ייתכן שגם עתה השווי של סנאפ מנופח, אך אין זה אומר שהיא נידונה לכישלון. אם טוויטר הצליחה, גם סנאפ עוד עשויה להפתיע. זה לא יקרה ברבעונים הקרובים, יכול להיות שזה לא יקרה בכלל, אבל מוקדם להספיד אותה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x