$
חדשות טכנולוגיה

האטת האייפונים: משרד המשפטים האמריקאי פותח בחקירה נגד אפל

אפל אמנם הודתה בהאטת מכשיריה הישנים, התנצלה ואף הבטיחה שתאפשר למשתמשים לנטרל את הפעולה - אך לרשויות בארה"ב זה לא מספיק; ה-SEC ומשרד המשפטים פתחו בחקירה, במטרה לגלות האם עברה אפל על החוק

עומר כביר 20:5430.01.18

משרד המשפטים האמריקאי וה-SEC חוקרים האם אפל עברה על החוק כשהאטה אייפונים ישנים עם סוללה חלשה מבלי להודיע לבעליהם - כך לפי דיווח של בלומברג. 

 

לדברי מקורות בעלי ידע בנושא, הגופים פנו לחברה בבקשה לקבל מידע בנושא. החקירה עדיין נמצאת בשלבים מוקדמים, ובשלב זה לא ניתן לקבוע האם היא תוביל לפעולות אכיפה או עונשין כלשהן. ה-SEC סירבה להגיב לדיווח. אפל לא הגיבה לפניית בלומברג בנושא.

 

 

מנכ"ל אפל טים קוק ובידו האייפון 6 מנכ"ל אפל טים קוק ובידו האייפון 6

 

 

החקירה נפתחה בעקבות הודאת אפל מלפני כמה שבועות, לפיה היא פוגעת במכוון בביצועי אייפונים ישנים במטרה לשמר את חיי הסוללה שלהם ולמנוע כיבוי פתאומי במהלך היום. הפרסום עורר תגובת נגד חריפה הן בקרב הציבור והן בקרב רגולטורים במדינות שונות, והביא כבר להגשת כמה תביעות ייצוגיות נגד החברה. בדצמבר התנצלה אפל על כך שנהגה בחוסר שקיפות, יצרה תוכנית שמאפשרת לבעלי אייפונים ישנים להחליף סוללה במחיר סמלי והתחייבה להפיץ בקרוב עדכון תוכנה שיאפשר למשתמשים לבטל את ההאטה.

 

 

 

התקופה האחרונה לא מאירה פנים במיוחד לחברת הטכנולוגיה הגדולה בעולם. אתמול פורסם שהחברה חתכה במחצית, לכ-20 מיליון יחידות, את הזמנות האייפון X לרבעון הראשון של 2018. זאת, על רקע ביקוש נמוך מהצפוי למכשיר שמחירו מתחיל ב-999 דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x