$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: אפל חותכת ב-50% את היקף ייצור האייפון X ברבעון הראשון

התכנון המקורי היה לייצר 40 מיליון יחידות; לפי גורמים ביפן, קצב מכירות מאכזב של מכשיר הדגל הוא שגרם לשינוי בתוכנית; בעקבות הדיווחים יורדת מניית ענקית הטכנולוגיה ב-2%, מה שמוחק משוויה יותר מ-15 מיליארד דולר

עומר כביר 21:2529.01.18

אפל צפויה לקצץ במחצית את יעד היצור של מכשירי האייפון X לשלושת החודשים שמתחילים בינואר – כך לפי דיווח של ניקיי המתפרסם היום (ב'). לפי הפרסום, היעד המקורי, שהוצב עם השקת הסמארטפון בנובמבר, עמד על יותר מ-40 מיליון מכשירים לרבעון הראשון של 2018. בעקבות הדיווח, נרשמה ירידה של 2% במניית החברה, מה שמוחק משוויה יותר מ-15 מיליארד דולר.

 

 

לדברי ניקיי, ענקית הטכנולוגיה הודיעה לספקים שהחליטה לקצץ את יעד ההזמנות ל-20 מיליון יחידות לאור מכירות איטיות מהצפוי בתקופת הקניות שלפני חג המולד בשווקים מרכזיים דוגמת אירופה, ארה"ב וקנדה. לפי הערכות הביקוש הנמוך לאייפון X קשור למחירו הגבוה, שמתחיל ב-999 דולר.

 

מכשיר האייפון X מכשיר האייפון X צילום: רפי קאהאן

 

 

בסמוך להשקה התקשתה אפל לעמוד בביקוש למכשיר על רקע עיכוב באספקת רכיבים, אך עלייה במלאי הובילה את החברה לקצץ משמעותית את היקף הייצור. היקף הייצור של הדגמים הזולים יותר, אייפון 8 ואייפון 8 פלוס, לא צפוי להיפגע ולהישאר בסביבות 30 מיליון יחידות. אפל לא הגיבה לדיווח.

 

 

מה דעתך על מניית APPLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לשינוי של אפל צפויה להיות השפעה נרחבת על ספקיות הרכיבים והיצרניות השונות של המכשיר. אחת הנפגעות העיקריות היא סמסונג, הספקית הבלעדית של תצוגת ה-OLED באייפון X לצד רכיבים נוספים בו. לפי דיווחים, ענקית הטכנולוגיה הקוריאנית משלשלת לכיסה 10% מהכנסות אפל על כל אייפון X, כ-110 דולר בממוצע. קיצוץ בתפוקה של 20 מיליון יחידות מתרגם על בסיס דיווחים אלו לאובדן הכנסות בסך יותר מ-2 מיליארד דולר. אבדן ההכנסות של אפל צפוי, כמובן, להיות גבוה הרבה יותר.

 

 

 

נפגעות נוספויות יהיו סוני, שמספקת את החיישנים למצלמות המכשיר, Kyocera, שמספקת מעגלים משולבים, ו-TDK, שמייצרת את הסוללות. הירידה בהיקף בייצור, מציינים בניקיי, עוד לא נכנסה לתוקף ולא צפויה להשפיע על ביצועי אפל ברבעון האחרון של 2017. להערכת אנליסטים בדו"חות לרבעון זה, שיתפרסמו ביום חמישי הקרוב, יעלו הביצועים של אפל על התחזיות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x