$
חדשות טכנולוגיה

WeWork השלימה גיוס ענק של 4.4 מיליארד דולר מסופטבנק

הסכום כולל גם כ-1.6 מיליארד דולר שחברת השכרת חללי העבודה כבר גייסה בחודשים האחרונים מהתאגיד היפני, בין השאר לטובת התרחבות במזרח הרחוק

הגר רבט 21:4224.08.17

WeWork הודיעה הערב (ה') על גיוס של 4.4 מיליארד דולר מתאגיד ההשקעות היפני סופטבנק. הגיוס כולל 1.4 מיליארד דולר שישמשו להתרחבות של החברה בסין, יפן ובמדינות נוספות במזרח הרחוק ו-3 מיליארד דולר נוספים שיושקעו בחברה עצמה.

 

השקעת הענק כוללת שורה של השקעות שסופטבנק ביצעה בחברת השכרת חללי העבודה בשנה האחרונה, האחרונה שבהן בסך 760 מיליון דולר לפי הערכת שווי של 20 מיליארד דולר בוצעה ביולי האחרון. שתי השקעות קודמות של 300 מיליון דולר ו-500 מיליון דולר כלולות גם הן בהכרזה הנוכחית. 

 

בעקבות הגיוס יצטרפו לדירקטוריון WeWork רונלד פישר ומרק שוורץ מסופטבנק.

 

מוקדם יותר החודש הודיעה WeWork על רכישה ראשונה שלה בישראל - הסטארט-אפ Unomy, שפיתח פלטפורמת מודיעין עסק. הפלטפורמה של Unomy נועדה לסייע לאנשי מכירות להתחבר ללקוחות פוטנציאליים, וב-WeWork עשו שימוש במוצר לפני שרכשו את החברה.

  

אדם נוימן אדם נוימן צילום: Lauren Kallen/WeWork

 

 

חלל העבודה הראשון של WeWork, שאחד ממייסדיה הוא הישראלי אדם נוימן, נפתח ב-2010 בניו יורק תחת השם "גרין דסק". כיום WeWork מחזיקה ב-160 חללי עבודה ב-52 ערים בעולם, ומעסיקה 2,900 עובדים. בשנה שעברה השיקה החברה את פרויקט WeLive, שבסיסו עומד רעיון דומה של מגורים משותפים והוא מפעיל כיום שני חללי מגורים בניו יורק ובוושינגטון.

 

 

במאי השנה סגרה סופטבנק 93 מיליארד דולר לקרן הענק שלה Vision Fund, וכעת היא מבצעת השקעות ענק בחברות טכנולוגיה. מלבד WeWork היא השקיעה גם בחברת החקלאות Plenty, בסטארט-אפ ההלוואות Kabbage ובחברות המסחר המקוון Fanatics ו- Flipkart.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x