$
הייטק והון סיכון

גטי אימג'ס סוגרת את פעילות הפיתוח בישראל

עשרות העובדים הישראלים של פיקסקאוט - פעילות הפיתוח של גטי אימג'ס פוטרו בשבוע האחרון בעקבות שינוי מדיניות. מנהלי החברה בישראל פועלים להקמת חברה חדשה על בסיס פעילות הפיתוח של גטי אימג'ס בישראל בתחום הבינה המלאכותית

מאיר אורבך 09:1713.07.17

חברת הפיתוח הישראלית פיקסקאוט שבבעלות גטי אימג'ס נסגרת ומפטרת את כל עובדיה, כך נודע לכלכליסט.

 

החברה, שהעסיקה עשרות עובדים, פיטרה בשבוע האחרון את כל עובדיה. במקביל, מנהלי החברה בראשות אורי לביא מנכ"ל החברה וסמנכ"ל הפיתוח ליאור כהן מקימים חברה חדשה על בסיס פעילות הפיתוח של גטי אימג'ס בישראל. מאז תחילת השנה עזבו את החברה כ-10 עובדים ו-14 נוספים פוטרו בסגירת פיקסקאוט - לא כולל העובדים שצפויים להיקלט בחברה החדשה.

 

החברה החדשה שנקראת AmplifAI מתחילה לגייס בימים אלה חלק מעובדי פיקסקאוט המפוטרים ואף קיבלה הסכם עבודה עם חברת גטי אימג'ס אשר מבטיח לה הכנסות קבועות למשך התקופה הקרובה. לדברי לביא, לאחר התהליך תעסיק החברה החדשה כ-25 מהעובדים של פיקסקאוט.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: shutterstock

 

 

"קיבלנו חוזה מגטי אימג'ס, ונמשיך לתמוך בהם בתחום של ראייה ממוחשבת ובינה מלאכותית. אנחנו נמצאים בפיילוט של הטכנולוגיה החדשה עם המוצר הראשוני שלנו", אומר אורי לביא מנכ"ל החברה לכלכליסט. "פיתחנו תהליכים מרתקים בעולם הבינה המלאכותית בתחום הוידאו, שלחברת האם אין צורך בהם בשלב הזה. זהו מהלך שבוצע בהסכמה וברוח טובה של גטי אימג'ס. נפרדנו מאנשים שלא נחוצים בשלב הראשוני של חברת סטארט אפ - אנשי שיווק, מכירות ותמיכה. מרבית צוות הפיתוח של החברה ימשיך עם החברה החדשה".

 

"אנחנו בשלב ראשוני של חברת סטראט אפ. אני לא צריך עורך דין בחברה, אני מחפש מה המהות ואילו אנשים אני צריך שיהיו בה", אומר אורי לביא. "אנחנו רוצים לקחת כמה שיותר עובדים ונתחיל עם 25 עובדים".

 

הפעילות של גטי אימיג'ס בישראל מבוססת על רכישת חברת פיקסקאוט שנעשתה בשנת 2011. פיקסקאוט נמכרה על פי הערכות ב-2011 בכ-20 מיליון דולר כאשר מאחורי החברה באותה תקופה עמדו אייל גורה, יאיר גולדפינגר ולני רקאנטי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x