$
הייטק והון סיכון

סערה בפריון: אחד מבעלי המניות המרכזיים קורא להדחת המנכ"ל

רונן שילה, שעומד בראש חברת קומו, קרא לכינוס אסיפה שלא מן המניין ולהדחת מנכ"ל החברה ג'וזף מנדלבאום. בתגובה טען הדירקטוריון שמנדלבאום הוא האיש המתאים לניהול החברה למרות רמת הכנסות נמוכה

מאיר אורבך 11:5123.08.16

רונן שילה אחד מבעלי המניות המרכזיים בפריון קורא לכינוס אסיפה שלא מן המניין של דירקטוריון החברה כדי לשקול הדחה של המנכ"ל, ג'וזף מנדלבאום. בתגובה חיזק הדירקטוריון את מעמדו של מנדלבאום וטען שהוא האיש המתאים לניהול החברה. כיום עומד שילה בראש חברת קומו.

 

במסמך שהגיש היום שילה המחזיק כ-11% ממניות החברה הוא קורא לדירקטוריון החברה לשקול את החלפת ההנהלה בחברה או שינקטו צעדים כנגד הדירקטוריון. עיקר הבעיה במבנה, על פי שילה, היא המבנה המאפשר להדיח מנהלים רק על פי רוב של שני שליש מחברי הדירקטוריון, כאשר החלפה של חברים בדירקטוריון נעשית רק אחת לשנה וכל דירקטור נבחר לשלוש שנים.

 

מימין: ג'ף מנדלבאום ורונן שילה מימין: ג'ף מנדלבאום ורונן שילה צילום: ענר גרין

 

בשיחה עם "כלכליסט" טוען רונן שילה שדירקטוריון החברה פועל כיום בצורה המשרתת את צרכי המנכ"ל ולא את צרכי החברה או בעלי המניות שלה. לטענת שילה מבנה הדירקטוריון כיום הוא כזה שלא מאפשר לבצע שינויים ולקבל החלטות המנוגדות לדעת המנכ"ל.

 

שילה אף הביע מחאה נגד מסע הרכישות שביצעה החברה לרבות הרכישה האחרונה של חברת אנדרטון שרוקנה את החברה מהמזומנים שלה. "לא ייתכן שנרכשה חברה בסכום כזה והמנכל שלה עוזב את פריון מספר חודשים לאחר הרכישה".

 

שילה טוען שלאורך השנים סבלה החברה מניהול לא מקצועי חסר חזון ואסטרטגיה. בעל המניות ביקש מספר פעמים שהדירקטוריון יחליף את ההנהלה, בעיקר את המנכ"ל ג'וזף מנדלבאום. ברם, למרות הבטחות שונות, הדירקטוריון לא הכניס את השינויים לפועל.

 

שילה מחזיק במניות החברה עקב המיזוג שהיה בין חטיבת הקליינט של קונדואיט אותה הקים עם חברת פריון שנוהלה על ידי מנדלבאום.

 

בתגובה לדרישה של שילה אומר דירקטוריון החברה: "בהתבסס על בחינה מקיפה של המצב, הדירקטוריון הסיק, פה אחד, כי יהיה זה לטובת פריון שמר מנדלבאום ימשיך לכהן כמנכ"ל החברה ויהמשיך להוציא לפועל את האסטרטגיה העסקית שלה".

 

בתגובה שפירסם הדירקטוריון הוא טוען שאחרי הערכה ושקילה, הדירקטוריון הסיק כי השינויים המוצעים כמנוסח על ידי בעל המניות אינם לטובת החברה או בעלי המניות ומציע להצביע נגד הצעה שתיים. במקום זאת, הדירקטוריון מציע שבעלי המניות יאשרו שינויים דומים אשר נוסחו על ידי הדירקטוריון. למעשה, היסודות העסקיים של החברה נמצאים במצב טוב יותר היום מאשר היו לפני כשנתיים וחצי, למרות רמת הכנסות נמוכה יותר ומחיר מניה נמוך יותר. הדירקטוריון מוכן לדון בשינוי מבנה הדירקטוריון לא בהתאם להצעת שילה והציע מבנה משלו. לכן קרא הדירקטוריון לא לאשר את ההצעות של רונן שילה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x