שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

בסמר משקיעה 7 מיליון דולר בפרוספרה

פרוספרה פיתחה טכנולוגיה מבוססת בינה מלאכותית לאיסוף וניתוח מידע חקלאי. זה הגיוס הראשון של חברת האגטק שמונה כיום 30 עובדים

מאיר אורבך 16:0626.07.16

חברת האגטק הישראלית פרוספרה גייסה 7 מיליון דולר מבסמר ומשקיעים פרטיים ביניהם חברת חיש תיל הישראלית. כמו כן, צירפה החברה לשורותיה את אמנון עשת שהיה מנכ"ל חברת זרעים גדרה וכיום משמש בתפקיד סמנכ"ל פיתוח עסקי ואסטרטגיה.

 

פרוספרה פיתחה טכנולוגיות מבוססות בינה מלאכותית לחממות ושדות גידול. הטכנולוגיה שפיתחה מאפשרת לחקלאים לעבור לגידול המבוסס על מידע מדויק. החברה משתמשת בחיישנים כדי לאסוף מידע אותו היא מנתחת מרחוק. הטכנולוגיה שפיתחה מאפשרת טיוב של שדות הגידול, מניעת התפרצויות של מחלות או איתור מחלות בצמחים, השקייה, הזנה של צמחים ועוד.

 

טכנולוגיה שמנטרת את הגידולים טכנולוגיה שמנטרת את הגידולים צילום: prospera

 

פרוספרה נוסדה ב-2014 על ידי סמיון שפיז המשמש כטכנולוג הבכיר של החברה, רביב יצחקי, סמנכל הפיתוח ודניאל קופל המנכ"ל. החברה מעסיקה כיום 30 עובדים

בתל אביב. זהו הגיוס הראשון שלה לאחר שגייסה עד היום אג"ח להמרה ממשקיעים פרטיים. פרוספרה כבר מוכרת כיום לחברות באירופה וישראל ומתכננת בעקבות הגיוס להתחיל להגביר את הפעילות בארצות הברית. חלק גדול מהיבולים שמגיעים למדפים של וולמארט, אלדי ורשתות ענק נוספות עברו דרך הטכנולוגיה של פרוספרה.

 

 צילום: prospera

 

"כיום אתה נתקל הרבה פעמים בשני שדות סמוכים אחד לשני שכל אחד מגדל אחרת ומוציא כמות יבול שונה. מרבית החקלאים עובדים כיום על פי ניסיון ולא על פי מידע אנליטי שאנחנו יכולים לספק להם", אומר ל"כלכליסט", מנכ"ל החברה דניאל קופר.

 

החקלאות המודרנית היא שוק של טריליוני דולרים, אבל ברובה היא עדיין לא אימצה טכנולוגיה מתקדמת. כיום יש דרישה עצומה בעולם לשיפור התבואה בכדי לספק את צרכי המזון בעולם.

 

"פרוספרה יודעת ליצור מידע ייחודי על היבולים ברמה שלא מוכרת כיום. בשילוב עם היכולות של החברה בתחום ראייה ממוחשבת נוצרת אפשרות למהפכה בתחום גידול המזון", אומר אדם פישר, שותף בבסמר שהשקיעה בחברה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x