$
הייטק והון סיכון

רומן אברמוביץ' משקיע בחברה ישראלית שמפתחת פתרונות טיפול בסוכרת

DreaMed Diabetes מפתחת טכנולוגיה שמסייעת בתהליך קבלת החלטות הנוגעות לטיפול בסוכרת וצפויה להתחיל ניסוי קליני במהלך הרבעון האחרון של 2016

מאיר אורבך 12:4725.07.16

דרימד דיאביטיס (DreaMed Diabetes) המפתחת פתרונות לטיפול וניהול מחלת הסוכרת, גייסה 3.3 מיליון דולר מנורמה השקעות, המייצגת את איש העסקים רומן אברמוביץ', וממשקיע אסטרטגי נוסף.

 

החברה הוקמה במרץ 2014 כספין אוף של פרויקט פיתוח טכנולוגיות בסוכרת שנערך במכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת בבית החולים שניידר. היזמים שייכים לקבוצה שעבדה על הפרויקט בשניידר וכוללים את: פרופ' משה פיליפ (ראש המכון לסוכרת בבית החולים שניידר), ערן אטלס, דר' רויטל נימרי, שחר מילר, אלי גרונברג, אביאל פוגל, עידו מולר וכן 4 חוקרים מאירופה. רובם המשיכו לעבודה בדרימד.

 

 צילום: שאטרסטוק

 

דרימד פיתחה מערכת אנליטית מבוססת ענן שמבצעת אופטימיזציה לטיפול לתוכנית הטיפול האישית של כל חולה. ערן אטלס, מנכ"ל דרימד דיאביטיס, אמר, "דרימד רתמה שנים של ניסיון קליני ותובנות לגבי מטופלים כדי לפתח אלגוריתמים המיועדים לספק תכניות טיפול מיטביות, מותאמות אישית, באינסולין".  

 

באפריל 2015, החברה חתמה על הסכם שת"פ אסטרטגי עם ענקית מכשור הרפואי מדטרוניק, במסגרתו אלגוריתם הלבלב המלאכותי של דרימד ישולב במשאבות האינסולין של מדטרוניק. מדטרוניק ביצעה אז גם השקעה של כ-2 מיליון דולר בדרימד.

 

רומן אברמוביץ'. בין המשקיעים בססב הנוכחי רומן אברמוביץ'. בין המשקיעים בססב הנוכחי צילום: יובל חן

 

בפברואר 2016, נבחרה דרימד דיאביטיס מבין 70 מתחרות, כולל חברות רב-לאומיות מובילות, כזוכה בפרס של הקרן ע"ש לאונה מ' והארי ב' הלמסלי - Leona M. and Harry B. Helmsley Charitable Trust Award - עבור מערכות תמיכה בקבלת החלטות לחולי סוכרת מסוג 1 (סוכרת נעורים). דרימד זכתה במענק של 3.4 מיליון דולר עבור ניסוי קליני בינלאומי, בשיתוף גלוקו Glooko, חברה מובילה לאפליקציות סלולריות ורשת לניהול סוכרת. הניסוי מיועד לייצר תוצאות ראשוניות לגבי הבטיחות, האמינות והיעילות של מערכת DreaMed Advisor עבור חולי סוכרת מסוג 1 המטופלים בעזרת משאבות אינסולין. המחקר ינוהל על ידי קונסורציום nextDREAM, בראשות פרופסור משה פיליפ מהמרכז הרפואי לילדים שניידר. הניסוי צפוי להתחיל ברבעון הרביעי של 2016, ולכלול 75 מטופלים שישתתפו בניסוי לתקופה של חצי שנה.

 

עורכת הדין אשר ייצגה את דרימד בעסקה הייתה רחלי קבלירו ממשרד דורון טיקוצקי קנטור גוטמן וצדרבויים. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x