$
בשולי הרשת

בשולי הרשת

בזמן ששיחקת: עבריינים משתמשים בפוקימון גו כדי לפרוץ לבתים

להצלחה יוצאת הדופן של משחק המציאות המוגברת יש גם תופעת לוואי נעימה פחות: בארה"ב דווח על מספר מקרים בהם עבריינים השתמשו במשחק כדי לפתות את הקורבנות לצאת מביתם

רפאל קאהאן 14:2811.07.16

משחק המציאות המוגברת, פוקימון גו, שהפך ללהיט בימים האחרונים, עלול לסכן את המשתמשים. על פי דיווחים ברשת, עבריינים כבר מצאו דרך לנצל את המשחק שדורש משחקנים לצאת לעולם האמיתי על מנת  "לצוד" פוקימונים, על ידי כך שהם מפתים שחקנים להגיע למיקום מסוים תוך שהם פורצים לביתם באותו זמן.

 

שחקנים בפוקימון גו נדרשים להגיע למקום אמיתי בו אמור להימצא פוקימון, שם הם מזוהים על ידי ה-GPS של המכשיר שלהם. השודדים פשוט ניצלו את הפלטפורמה כדי לטמון לשחקנים מלכודת בדמות מיקום מרוחק אליו הם צריכים להגיע.

 

פוקימון גו. השחקנים מתבקשים להגיע למיקום מסוים פוקימון גו. השחקנים מתבקשים להגיע למיקום מסוים צילום: youtube

 

מבצע עוקץ הפוקימונים נחשף בעיירה אופאלון שבמיזורי. אבל זו אינה הפעם הראשונה ששירותים בהם המשתמש נדרש לשתף מיקום מאפשר לגנבים לנצל זאת. לפני מספר שנים הפך שירות פורסקוור, שאפשר לשתף את מיקום המשתמש ברשתות החברתיות, לפופולרי מאוד. משתמשי שירות זה וכן שירותים דומים זכו ל"ביקורים" של עבריינים בבתיהם, מה שהוביל לירידה בפופולריות של שירותי שיתוף המיקום. עבור שחקני פוקימון גו לא מדובר בפרשה המוזרה היחידה. שחקנית נתקלה במהלך משחק בגופה נטושה ושחקנים אחרים החלו להטמין פוקימונים בתחנות משטרה ברחבי ארה"ב.

 

 

כל זה לא פוגע בפופולריות העצומה של המשחק החדש. נינטנדו מפתחת המשחק המקורי וניאנטיק, מפתחת גרסת הגו שהיא גם ספין אוף של גוגל, לא ציפו לפופולריות העצומה של המשחק. האפליקציה כבר כבשה את ראש טבלאות ההורדות בארה"ב והיא מושקת אט-אט ברחבי העולם בהצלחה דומה. עדות נוספת להצלחה הייתה הקריסה של שרתי המשחק לאחר שלא עמדו בעומס.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x