חדשות טכנולוגיה

דיווח: אינטל מעוניינת למכור את מקאפי

ענקית השבבים בוחנת את המשך דרכה בתחום אבטחת המידע. אחת האפשרויות כוללת את מכירת חטיבת הסייבר שלה, מקאפי, אותה רכשה לפני שש שנים, למשקיעים פרטיים

רפאל קאהאן 19:2126.06.16

אינטל בודקת אפשרות למכור את חטיבת הסייבר שלה, מקאפי לשעבר, לקרנות השקעה פרטיות ופנתה לבנקים שייעצו לה בנושא. כך עולה מדיווח היום (א') של הפייננשל טיימס הבריטי. החברה רכשה את מקאפי לפני כ-6 שנים עבור 7.7 מיליארד דולר. על פי הדיווח, היא מעוניינת למכור אותה לפחות במחיר הרכישה או יותר.

 

הרכישה של מקאפי נועדה במקור לאפשר לחברה להטמיע את טכנולוגיית אבטחת המידע והאנטי-וירוס שלה בשבבים שהיא מייצרת. שש שנים עברו מאז והתוכנית מעולם לא יצאה לפועל. דוד דיוולט, מנכ"ל ונשיא מקאפי בזמנו שעמד מאחורי המכירה עזב את החברה שנתיים לאחר מכן לפייראיי, מחליפו גם הוא לא שרד יותר משנתיים ומאז, תחת המנכ"ל הנוכחי שמונה ב-2014, התוכניות הוקפאו.

 

אינטל. כנראה עדיין בשלב הגישושים אינטל. כנראה עדיין בשלב הגישושים צילום: בלומברג

 

אינטל ככל הנראה מעוניינת לנצל את העניין שמעוררות חברות סייבר בקרב משקיעים פרטיים וקרנות השקעות. התחום עדיין מציע הרבה אפשרויות למשקיעים – לראייה המכירה של בלו קואט סקיוריטי לסימנטק על ידי ביין השקעות במחיר כמעט כפול מסכום הרכישה.

 

תחום הסייבר מינף הון רב מקרב משקיעי הון סיכון בשנתיים האחרונות וכעת נראה שהמשקיעים זוכים לממש חלק מההשקעות המוקדמות. עבור אינטל זו עשויה להיות תקופה טובה למצוא רוכש מקרב אותם משקיעים עבור חטיבת אבטחת המידע שלה.

 

אינטל עברה תהליך קשה וכואב של ארגון מחדש בשנה האחרונה, בעיקר לאור הירידה החדה בשוק המחשבים האישיים והכישלון שלה להשיג דריסת רגל בתחום המובייל. החברה הודיעה בתחילת השנה על תהליך צמצומים במסגרתו יפוטרו כ-12 אלף עובדים מתוך כ-110 אלף כיום. החברה מנסה כיום לפנות לשוק מחשוב הענן ומחשוב העל, ולאחרונה אף השיקה מעבד חדש בעל 72 ליבות שמיועד לתחום זה בדיוק.

 

אם אינטל מחפשת רוכש פרטי, היא תיאלץ ככל הנראה לקוות שמספר קרנות יסכימו להתאחד על מנת לרכוש את החטיבה. קשה להאמין שקרן השקעות בודדת תסכים לקחת סיכון כל כך גדול לבדה. מדובר, אם כן, בתחילתו של תהליך גישוש שלא בטוח שיבשיל לכדי מכירה. עבור אינטל נותרה גם אפשרות לבצע ספין אוף לחטיבה ולהנפיק אותה כחברה נפרדת כמו שעשתה Dell לאחרונה עם חטיבת הסייבר שלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x