שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

HBO מכריזה מלחמה על משתפי משחקי הכס

ערוץ הכבלים האמריקאי הגביר באופן ניכר את הפעילות שלו נגד אתרי שיתוף קבצים. אתרים רבים מדווחים שהם קיבלו בקשות לסילוק קבצי הטורנט שתי דקות לאחר שאלה הועלו

רפאל קאהאן 15:1509.05.16

משחקי הכס נחשבת כיום לסדרה המשותפת ביותר ברשת, וב-HBO, ערוץ הכבלים האמריקאי בו היא משודרת לא רואים זאת בעין יפה והחלו להילחם בתופעה בכל הכח.

מאז תחילת העונה השישית לפני כחודש, אתרי הטורנטים ושיתוף הקבצים מדווחים על עלייה עצומה בהיקף בקשות הסילוק שנשלחות מטעמה של HBO. הערוץ שכר את שירותיה של חברת IP Echelon המתמחה במעקב אחר שיתופי קבצים ברשת וזו שלחה אלפי בקשות לספקיות האינטרנט ואתרי השיתוף מאז תחילת העונה.

 

HBO מגנה על סדרת הדגל שלה HBO מגנה על סדרת הדגל שלה

 

באתרים מסוימים דיווחו שהמצב הגיע לכדי כך שלא עוברות שתי דקות מרגע העלאת קישור השיתוף ועד לקבלת בקשת הסילוק מטעם HBO. המייל שנשלח לספקיות התקשורת כולל לרוב גם פרטים כגון כתובות IP של המשתפים, התאריכים והשעות. 

 

עם זאת, ב-HBO כנראה הבינו שמלחמה חזיתית נגד משתפי הקבצים לא תוסיף להם כבוד. הערוץ נמנע עד כה מלתבוע משתמשי קצה, במקום זאת הוא מפציר בספקיות להציע להם שיטות חוקיות לצפייה בסדרה - גישה מרעננת בכל הקשור למאבק בתוכן פיראטי.

 

עם זאת, יש לציין שהספקיות אינן מחוייבות מבחינה חוקית להעביר את הודעות האיום האלה ללקוחות. HBO גם לא יכולה לדעת את שמות המשתפים אלא אם כן היא תתבע את הספקיות ותדרוש זאת מהן - ולא סביר שהיא תעשה זאת בעתיד הקרוב.

 

לא ברור אם המאבק של HBO יניב לה תוצאות שהיא תוכל להתגאות בהן, אבל החברה כבר גרמה לכך שחובבי הסדרה יחשבו פעמיים לפני שהם מורידים את הקובץ באמצעים לא חוקיים, כאשר יש באפשרותם לצפות בו בשיטות חוקיות. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x