$
אינטרנט

השירות החדש של אופרה יאפשר לכם לצפות בתוכן מחו"ל

הדפדפן של אופרה כולל מעתה שירות VPN מובנה וחינמי שמאפשר למשתמשים לשמור על אנונימיות ברשת, אבל גם לקבל גישה לתכני בידור שחסומים במדינות מסוימות בגלל זכויות יוצרים. כך תעשו זאת

עומר כביר 17:2323.04.16
הדפדפן העצמאי אופרה כולל מעתה שירות VPN מובנה, חינמי ונטול מגבלות, שבין השאר מאפשר לגולשים לגשת לתוכן שחסום במדינתם. "מדובר בשדרוג חשוב בהגנה על פרטיות המשתמשים, וצעד נוסף בדרך לבניית דפדפן שתואם לציפיות המשתמשים ב-2016", אמרה החברה בפוסט בבלוג הרשמי שלה.

 

באופרה אומרים שהמטרה הרשמית של השקת ה-VPN המובנה היא לאפשר למשתמשים להסתיר את כתובת ה-IP שלהם על מנת להקשות על אתרים לעקוב אחריהם, לעקוף צנזורה של תכנים במדינות כמו סין או במקומות עבודה ולספק אבטחה רחבה יותר בהתחברות לרשת Wi-Fi ציבורית.

 

בלי הרשמה ובלי תשלום בלי הרשמה ובלי תשלום צילום: opera.com

 

ואולם, בחצי קריצה מודים שהמטרה העיקרית של השירות תהיה גישה לתכנים שחסומים בשל בעיות זכויות יוצרים. בין השאר מזכירים בחברה סקר שבו מצוין שהסיבה העיקרית לשימוש ב-VPN היא גישה לתכני בידור. לפי אותו סקר, 38% מהנשאלים ציינו צפייה בתוכן כסיבה שלהם לשימוש בשירות שכזה. 30% אמרו שהם משתמשים ב-VPN על מנת לשמור על אנונימיות ברשת, 28% כדי לגשת לאתרים שחסומים במדינתם, 27% לאתרים שחסומים במקום העבודה שלהם, 24% כדי לתקשר עם בני משפחה בחו"ל ו-22% כדי לגשת לאתרי חדשות שחסומים במדינתם.

 

 

"בינואר, בחנו את התוכניות למוצר שלנו והבנו שאנשים צריכים יכולות חדשות כדי לגלוש ביעילות ב-2016", נכתב בפוסט של החברה. "הבנו גם שאנשים לא צריכים תכונות שהיו רלוונטיות לפני 10 שנים. לכן המהנדסים שלנו מפתחים תכונות חדשות לדפדפן שלנו למחשבים אישיים. יש לנו כבר חוסם פרסומות מובנה, ועכשיו גם שירות VPN חינמי בתוך הדפדפן".

 

מבדיקה קצרה שלנו נראה שהשירות מתפקד בצורה מוצלחת, ללא האטה מורגשת בקצב הגלישה ואכן מאפשר לגשת לשירותים ולתכנים שאינם זמינים בישראל. התכונה החדשה זמינה בינתיים בגרסת המפתחים של אופרה לווינדוס או למק, שזמינה להורדה כאן. לאחר ההורדה וההתקנה של הדפדפן יש להיכנס לאזור ההגדרות, לבחור באפשרות Privacy and Security ולסמן את תיבת הבחירה מתחת לכותרת VPN.

 

כעת גלשו לאתר כלשהו ולחצו על כפתור VPN שהופיע משמאל לכתובת האתר. שנו את מצב מתג ההפעלה ל-On, ומתיבת הגלילה למטה בחרו את המדינה שממנה אתם רוצים לגלוש (נכון לעכשיו יש רק שלוש אפשרויות – ארה"ב, קנדה וגרמניה). זהו, בלי להתקין תוספים, בלי הרשמה ובלי למסור פרטי תשלום, שירות ה-VPN עובד. 

 

הבהרה לקוראינו: קיבלנו מספר פניות שטענו שהשירות לא עובד כמובטח, ודורש התקנה של תוסף או הרשמה בתשלום. מבדיקה שביצענו, נראה שמקור הבעיה הוא בכך שהקוראים התקינו את הגרסה הרגילה של אופרה ולא את גרסת המפתחים של הדפדפן. השירות פעיל כרגע רק בגרסת המפתחים.

 

עם זאת, נראה שבדפדפנים מסוימים, בעיקר ישנים, האתר של אופרה לא מאפשר להוריד את גרסת המפתחים ומוריד במקום זאת את הגרסה הרגילה. לכן מומלץ לגשת לקישור עם גרסה מעודכנת של כרום או של פיירפוקס. בסיום ההתקנה תוכלו לוודא בקלות שאכן התקנתם את גרסת המפתחים של אופרה, באמצעות בחינת האייקון של הדפדפן בשורת המשימות. אייקון עם עיגול לבן-אפור – גרסתם מפתחים; עיגול אדום – גרסה רגילה. במידה שאכן התקנתם את גרסת המפתחים, השירות אמור לעבוד כמובטח, ללא הרשמה וללא תשלום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x