$
הוועידה המוטסת
הוועידה המוטסת גג עמוד

הוועידה המוטסת

"בשנה שעברה עלו ליוטיוב 4.8 שנים של תוכן שצולם במצלמות גו פרו"

סגן הנשיא הבכיר לתקשורת ביצרנית מצלמות האקסטרים, ג'ו בראון בוועידה המוטסת של כלכליסט: "הירידה במחיר המניה לא מיצגת את העתיד המבטיח של גו פרו"

עומר כביר, סן מטאו 13:4607.04.16
"אנחנו מקווים שהביקור של המשלחת הישראלית יוביל למערכות עסקיות ושיתופי פעולה עם גו פרו (GoPro) - כך אמר הערב (ד') סגן הנשיא הבכיר לתקשורת בגו פרו, ג'ו בראון, לחברי המשלחת של הוועידה המוטסת של "כלכליסט", בעת ביקור במטה החברה בעמק הסיליקון.

 

"יש כאן הרבה תומכים של ישראל", הוסיף בראון. "אתם מקור של אור בעולם חשוך ואנחנו נעשה כל שאנחנו יכולים כדי לסייע לכם להצליח. כיום אין לנו מטה בישראל, אבל אנחנו מקווים לצאת לדרך כדי לתקן את זה”.

 


 

בראון גילה גם איך החברה משתמשת בסרטונים שמצלמים אנשים באמצעות המצלמות שלה על מנת להגביר את מכירותיה. הצפייה בסרטוני וידיאו ביוטיוב היא גורם צמיחה משמעותי”, הוא הסביר. "ככל שיותר אנשים צופים בסרטונים, כך יותר אנשים קונים מצלמות, מצלמים סרטונים ומפרסמים אותם, וכתוצאה יותר אנשים רואים את הסרטונים וקונים מצלמות. זה מנוע שיווק די יעיל, שמתבסס על המשתמשים שלנו. לפי נתונים שקיבלנו מגוגל, ב-2015 אנשים פרסמו ביוטיוב 4.8 שנים של תוכן שצולם באמצעות מצלמות גו פרו”.

 

מסיבה זו, מקדמת החברה כעת גם שיתופי פעולה בתחום התוכן עם גופי שידור מסורתיים דוגמת סקיי או ESPN. "התוכן שלנו מבדר, אבל הוא גם כלי שיווקי וככ שיותר אנשים ייצפו בו כך נמכור יותר מצלמות. זה מה שמניע את המכירות שלנו”.

 

באופן מפתיע, בראון לא התעלם מהצניחה החדה במחיר המניה של גו פרו, והתייחס לנושא ישירות. "זה קרה, זה הפיל בחדר", הוא אמר. "עשינו IPO אמין ורציני, עם תוכניות להיכנס לרחפנים ול-AR. חודשיים אחר כך המניה זינקה ל-98 דולר. לא התכוונו לעשות את זה, זה היה תוצאה של פעילות קרנות גידור. אבל גו פרו היא חברה יציבה עם עתיד חזק. יש ציפיות לא סבירות בעמק הסיליקון מסטאראפים ובפרט מחדי-קרן, אבל הירידה במחיר המניה לא מיצגת את העתיד המבטיח של החברה”.

ג'ף בראון ג'ף בראון צילום: אוראל כהן

 

מנהל פעילות השותפים של גו פרו, טד סימונידיס, חשף בפני חברי המשלחת את תוכנית המפתחים החדשה של החברה, שתושק רשמית רק ב-14 באפריל. בחברה מקווים שהתוכנית תביא ליצירת אקוסיסטם סביב המצלמות של גופרו, בדומה לאקוסיסטם שיצרו חנויות האפליקציות סביב סמארטפונים. מכיוון שהתוכנית טרם הושקה רשמית, לא ניתן לדווח על הפרטים השונים שלה שהוצגו לחברי המשלחת.

 

לאחר המצגת הרשמית, מיהרו חברי המשלחת לדבר עם נציגי גו פרו השונים שהגיעו למפגש, וכבר החלו לדון על שיתופי פעולה אפשריים. בראון אמר ל“כלכליסט“ שהוא בטוח שהביקור של חברי המשלחת יוליד כמה וכמה קשרים עסקיים מעניינים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x