$
הוועידה המוטסת
הוועידה המוטסת גג עמוד

הוועידה המוטסת

"זה אבסורד שבעידן הסמארטפון אנחנו עדיין צריכים לשלשל פתק לקלפי"

מייסד ומנכ"ל ePart, יוסי חיות, הציג בוועידה המוטסת של "כלכליסט" את העקרונות שמאחורי המיזם שנועד לאפשר לציבור להשפיע על סדר היום הציבורי

עומר כביר, סן פרנסיסקו 19:5606.04.16

“צריך להביא את המערכת הדמוקרטית למאה ה-21” - כך אמר מייסד ומנכ"ל ePart, יוסי חיות, בוועידה המוטסת של "כלכליסט", שנערכה במהלך טיסה מתל אביב לסן פרנסיסקו. מיזם ePart מאפשר למשתמשיו לעקוב אחר הסוגיות הציבוריות שמעניינות אותם, ובמסגרת זאת לקבל עדכונים על דיונים בכנסת באותן סוגיות וליצור קשר עם חברי כנסת. זאת, באמצעות ממשק שאמור לפשט ולהנגיש את ההתפתחויות ולאפשר לציבור להשפיע עליהן.

 

 

"זה אבסורד שבעידן שבו עושים הכל בסמארטפון אנחנו עדיין צריכים לשלשל פתק לקלפי", הוא הוסיף. "יש אמצעים מאוד מוגבלים להתעדכן ולהשפיע וכולם מפסידים מזה. הציבור מאבד את האמון במערכת והמערכת מקבלת החלטות פחות טובות.

 

מיזם ePart. כמה מהסוגיות הציבוריות מהן ניתן לבחור מיזם ePart. כמה מהסוגיות הציבוריות מהן ניתן לבחור צילום: epart.co.il

 

"מה היה קורה אם החדשנות שמאפיינת את הנוסעים בטיסה הזו היתה מאפיינת גם את עבודת הכנסת והממשלה. זו המטרה שלשמה הקמתי את החברה שלי – להציג דרך קל ושפוטה להיות מעורב אזרחית, ולא רק בזמן בחירות. המשאב הכי גדול של המדינה הוא ההון האנושי. כל אחד מאתנו יכול לתרום יותר מפתק בקלפי. הורים לחולי צליאק מבינים יותר טוב מח"כים איך להתמודד עם מחלה, ומסעדנים איך להתמודד עם בזבוז מזון.

 

"לציבור אכפת והוא רק מחכה שישאלו אותו. אנחנו מאפשרים לכל אזרח להשפיע בכל תחום שמעניין אותו. מדברים הרבה על איך להפעיל אזרחים, אנחנו מאפשרים לאזרחים להשפיע כבר עכשיו".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x