$
מכשירים

משקפי הולולנס? האמולטור של מיקרוסופט גנב להם את ההצגה

לצד גרסת המפתחים של משקפי ההולולנס, מיקרוסופט השיקה גם את Galaxy Explorer, אמולטור שייקח אתכם לטיול בגלקסיה וירטואלית, אבל מפתחים יוכלו גם ללמוד ממנו כיצד לבנות אפליקציות להולולנס

הראל עילם 12:4731.03.16

כנס המפתחים השנתי של מיקרוסופט נפתח אמש (ד') בסן פרנסיסקו בקול תרועה: החברה הכריזה כי היא תתחיל להשיק השבוע את גרסת המפתחים של משקפי ההולולנס המסקרנים שלה. במקביל, החברה הציגה גם אמולטור שיאפשר למפתחי אפליקציות שידם אינן משגת לרכוש את ההולולנס להתאים את האפליקציות שלהם למשקפי המציאות המוגברת (AR).

מיקרוסופט החלה למכור את גרסת המפתחים של ההולולנס – משקפי מציאות מוגברת המאפשרת שילוב של אובייקטים תלת-ממדים לתוך שדה הראיה של המשתמש - במחיר של 3,000 דולר, לפני כחודש. נכון לרגע זה המלאי אזל, והחברה מכרה את המשקפיים רק למפתחים צפון אמריקאיים בעלי מוניטין וניסיון בפיתוח אפליקציות ווינדוס. המשקפיים ידרשו מחשב שתומך בווינדוס 10.

 

עבור כל שאר המפתחים, מיקרוסופט השיקה גם את Galaxy Explorer, אמולטור שמאפשר למשתמש מן השורה לטייל בגלקסיה וירטואלית, אבל מפתחים יוכלו גם ללמוד ממנו כיצד לבנות אפליקציות להולולנס. מיקרוסופט אמרה כי היא פותחת את כל הקוד שלה למפתחים, ללא מגבלה. בין השאר, Galaxy Explorer מאפשר למפתחים ללמוד כיצד לשלב פקודות מבוססות תנועה ופקודות קוליות, מיקום אובייקטים בחלל, סאונד תלת-ממדי ועוד. ג'סיקה זאהן, ראש חטיבת התכנות להולולנס, הסבירה: "רצינו לאפשר למפתחים להבין את תהליך הפיתוח שלנו".

 

 

זמן קצן לפני פתיחת כנס המפתחים, סוכנות החלל נאס"א הודיעה שהיא תשיק אפליקציה משלה להולולנס בשם Destination: Mars. כמתבקש משמה, היא תאפשר למשתמשים "לבקר" במאדים, על בסיס המפות המדויקות שנלקחו על ידי הלווינים והגשושיות של הסוכנות. האפליקציה אפילו תכלול סיור מודרך, שהמדריך שלה הוא לא אחר מאשר האסטרונאוט האגדי באז אולדרין.

 

מיקרוסופט הציגה גם אפליקציה שפיתחה עם בית הספר הרפואי באוניברסיטת Case Western, שמאפשרת לסטודנטים לרפואה לבחון את הגוף האנושי מכל זווית אפשרית. מיקרוסופט מקווה שהולולנס גם יהפכו לכלי סיוע בשיווק, אדריכלות, עיצוב ועוד.

 

 

"הולולנס הוא המחשב ההולוגרפי האלחוטי הראשון בעולם" אמר אלכס קיפמן, מפתח בקבוצת הולולנס. "חיכינו ליום הזה הרבה זמן". בניגוד לאוקולוס ריפט ומשקפי מציאות מדומה בשוק, ההולולנס כולל יחידת עיבוד וחיישנים משולבים, מה שיאפשר למשקפיים בעתיד לעבוד בצורה עצמאית בלי קשר למכשיר שאליהם הם מחוברים.

 

לא ידוע עדיין מתי הולולנס יושק בגרסה המסחרית, מה יהיה מחירו או מה כולל המפרט הטכני הסופי, אבל ללא ספק ההתלהבות מההולולנס לא נופלת מההתלהבות שאפיינה את הגוגל גלאס, ובניגוד לגלאס, נראה שמיקרוסופט מצליחה לשמר את ההייפ לאורך זמן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x