$
חדשות טכנולוגיה

שיחות עם הולוגרמות: מיקרוסופט מדגימה טכנולוגיית תקשורת חדשה

החברה הדגימה את ה"הולופורטציה": שימוש במשקפי הולולנס ובמערך מצלמות תלת-ממד כדי לשוחח עם אדם מרוחק שנראה כהולוגרמה. בשלב זה מדובר בפרויקט נסיוני בלבד

נמרוד צוק 15:4527.03.16
זו עדיין לא חרב אור, אבל זו כנראה הטכנולוגיה השנייה הכי מגניבה מ"מלחמת הכוכבים" שהופכת למציאות: מיקרוסופט הדגימה יישום אפשרי של משקפי המציאות המוגברת הולולנס, שהיא מכנה "הולופורטציה" - שימוש במשקפיים ובמערך מצלמות תלת-ממד כדי לשוחח עם אדם מרוחק שנראה כהולוגרמה.

הולופורטציה משתמשת במצלמות 3D שממוקמות מסביב לחדר כדי ליצור מודל תלת-ממדי של המשתמש בזמן אמת, ושולחת אותו למשתמש הנוסף, שם הוא נבנה מחדש בעולם הווירטואלי שנראה דרך המשקפיים. כאשר היא פועלת כמתוכנן, הצדדים השונים בשיחה יכולים לראות זה את זה ולשוחח כאילו היו באותו החדר, כולל אפקטים מיוחדים כמו התפוגגות הדמויות לערפל זוהר בעת סיום השיחה או הקטנה והגדלה שלהן לפי רצון המשתמש.

 

 

את השיחות ניתן להקליט ולצפות בהן שוב בהמשך, דבר שמתואר על ידי מנהל הפיתוח של החברה, שאראם איזאדי, כ"הליכה לתוך זכרון חי". מלבד תקשורת בין אישית, הטכנולוגיה עשויה לשמש בעתיד גם כחלק ממשחקים.

 

בשלב זה מדובר בפרויקט מחקרי ונסיוני, ועדיין אין מידע על כוונות החברה לשחרר אותו כמוצר מסחרי, על לוחות זמנים או על מחירים. מחיר גרסת הפיתוח של הולולנס לבדה עומד על 3,000 דולר, כאשר הגל הראשון של המשקפיים יופץ למפתחים בארה"ב וקנדה החל מיום רביעי הקרוב.  
בטל שלח
    לכל התגובות
    x