$
הייטק והון סיכון

הצעצוע החדש של שלמה קרמר: אינסרט מיקום

החברה השנייה של שחר קמיניץ שבה משקיע קרמר מפתחת מערכת ניהול אפליקציות, המאפשרת לנותני שירותים לבצע שינויים ללא תלות במפתחי תוכנה. קרמר השקיע בה 5 מיליון דולר, יחד עם מיקי בודאי ורקש לונקאר

אסף גלעד 08:4418.02.16

המשקיע הסדרתי שלמה קרמר מצא צעצוע חדש, והשקיע חמישה מיליון דולר יחד עם מיקי בודאי ורקש לונקאר באינסרט (Insert) של שחר קמיניץ. מדובר בשיתוף הפעולה השני של קמיניץ עם קרמר, שהשקיע בעבר בוורקלייט שנמכרה ליבמ ב־95 מיליון דולר לפני ארבע שנים.

 

אינסרט הוקמה בשנה שעברה, אך עד כה נותרה בעלטה של ערפל תקשורתי. כעת מתברר כי החברה מפתחת מערכת דמויית WIX, המאפשרת למנהלי שיווק ומנהלי מוצר בארגונים שונים לערוך שינויים באפליקציות הסלולריות שלהם ולדלג על מפתחי התוכנה. היום המערכת של החברה מציעה ארגז כלים של יותר מ־50 אבני בנייה מודולריות כמו סקרים, קופונים והדרכת משתמשים חדשים באפליקציה.

 

שחר קמיניץ, מייסד אינסרט שחר קמיניץ, מייסד אינסרט צילום: סיוון שחור

 

היזם שחר קמיניץ סיפר ל"כלכליסט" כי החברה בנויה על הלקחים שלמד בתקופותו ביבמ וקודם לכן בוורקלייט, שפיתחה גם היא פלטפורמה לניהול אפליקציות. "אנשי השיווק נותרים בדרך כלל מתוסכלים מאי־היכולת שלהם לבצע שיפורים מהירים באפליקציות שנותנות שירותים ללקוחות כמו אפליקציות של בנק או חברות תיירות", אמר קמיניץ. "מחזורי הפיתוח והפרסום ארוכים מדי", מהוסיף.

 

למרות שמדובר בעיוות מסוים של מעגל העבודה המסודר בארגון, קמיניץ מסביר שהדבר מאפשר לכל אחת מהמחלקות בארגון להתמקד במומחיות שלהן. "אמנם השירות הזה מעניק לאיש השיווק או למנהל המוצר כוח רב, אבל בעצם אנחנו מאפשרים למפתחים להתמקד ביכולות הליבה של האפליקציות ולמנהלי השיווק לשחק עם המעטפת. האחריות שלנו היא לראות שאנחנו לא מובילים לשבירת האפליקציה ולא מקלקלים דבר".

 

כיום אינסרט מעסיקה כ־30 עובדים ביקום, סמוך למקום שבו היו משרדי וורקלייט בטרם נרכשה על ידי יבמ. המערכת של החברה מצויה בשלב בטא כרגע, ויש לה עשרה לקוחות בארה"ב ובאירופה. המערכת מיועדת לאפליקציות של נותני שירותים בעלי חצי מיליון משתמשים ומעלה, ובחברה מתכוונים להכפיל את מספר העובדים בה עד סוף שנה זאת.

 

אינסרט (Insert)

  • מוצר: מערכת מודולרית לניהול אפליקציות על ידי נותני שירותים
  • מייסד: שחר קמיניץ
  • שנת הקמה: 2015
  • עובדים: 30, ביקום
  • גייסה: 5 מיליון דולר משלמה קרמר (בתמונה), מיקי בודאי ורקש לונקאר

בטל שלח
    לכל התגובות
    x