שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
התעשייה

אחרי הבית החכם: אפל תהפוך את הכיסא שלכם לשיח קוצני

הפטנט שרשמה אפל יאפשר לבצע מיפוי תלת־ממד של הסביבה ויזהה תנועות גוף ועצמים דוממים, בסגנון מכשיר הקינקט, יורכב מחיישנים ועדשות. הפטנט מתבסס על המוצר של פריימסנס הישראלית, שרכשה אפל לפני שנתיים

אסף גלעד 09:0502.02.16

פטנט למתקן מיפוי תלת־ממדי נחשף בשבוע שעבר על ידי רשם הפטנטים האמריקאי. המתקן כולל חיישן ומקרן ואמור להשתלב במכשירי אפל בעתיד. לצד פטנט זה נחשפו פטנטים נוספים שקשורים לעולם זיהוי מחוות הגוף ועשויים למצוא יישום בטכנולוגיות של מציאות מדומה. במקביל להצהרותיו של מנכ"ל אפל טים קוק על הרצינות שבה הוא לוקח את תחום המציאות המדומה (virtual reality), חשיפת הפטנטים עשויה לשפוך אור על פעילותה של פריימסנס, החברה הישראלית שאפל רכשה לפני כשנתיים.

 

הפטנט של אפל כולל מערך שלם של חיישנים, עדשות, מעגלים חשמליים ומקרנים, אך במהותו הוא מקרן וחיישן שפולט קרני אור, קולט אותם ומפיק מהם תמונה תלת־ממדית של הסביבה. מפת העומק הזאת יכולה לשמש לזיהוי מחוות הגוף של המשתמש. פיתוח עתידי אפשרי של מוצר זה הוא חיישן שימפה את החדר ואת העצמים שנמצאים בו וישלב אותם בסביבה של מציאות מדומה. טכנולוגיה כזו תוכל לאפשר למשתמש לשלוט בהדמיית המציאות הווירטואלית באמצעות תנועות הגוף שלו.

 

 

גם מטאטא יורה

 

מיפוי תלת־ממדי של הסביבה הוא חיוני לכל חברה שמעוניינת לשלוט בעולם המציאות המדומה. טכנולוגיה כזו, המסופקת באמצעות קסדה שמקרינה למשתמש מציאות וירטואלית, חייבת לתקשר גם עם הסביבה המיידית שלה, כדי שהמשתמש יוכל להרגיש חופשי להתהלך עם הקסדה בלי להיתקל בחפצים או באנשים.

 

אחד השימושים שהפטנט החדש של אפל עשוי לאפשר בעתיד הוא סריקה של העצמים בחדר ושילובם בעולם הווירטואלי. אפשר לדמיין, למשל, כיצד מקל מטאטא יתורגם בעולם הווירטואלי לרובה וכיצד חברים הנמצאים בחדר ייהפכו לאווטארים בעולם דמיוני.

 

בחודש נובמבר חשף רשם הפטנטים הישראלי פטנט דומה שפותח בפריימסנס, המשמש גם הוא למיפוי תלת־ממדי של הסביבה באמצעות הקרנה של לפחות שתי קרני אור ומדידת התגובה שלהן לעצמים השונים בחדר. מדידת המרחק מבוססת, בין השאר, על מדידת הזמן שלוקח לקרני האור לחזור לחיישן לאחר שהוקרנו. הפטנט כונה בידי פריימסנס "סריקת עומק עם מספר פולטים". עוד חשף רשם הפטנטים האמריקאי כי אפל קיבלה מפריימסנס הישראלית עשרות פטנטים בתחום חישת עומק ותלת־ממד, מציאות מוגברת ומציאות מדומה: מצלמה לתפיסת עומק תלת־ממדי המתבסס על מדידת זמן ההקרנה של קרני האור, פטנטים הנוגעים להקרנת אור במרחב המסייעים להפעיל את המחשב באמצעות מחוות גוף בסגנון מוצר הקינקט של מיקרוסופט שעליו עבדה בעבר פריימסנס, מערכת למיפוי תלת־ממדי, מקרנים המיועדים ליישומי מציאות מוגברת ואפילו פטנט לרצועת שעון חכם של אפל.

 

אחד המוצרים המסקרנים שאפל מפתחת בפריימסנס הוא מערכת שכוללת חיישן ומקרן שמקרין על קיר הבית כפתורים להפעלת מכשירים בבית, כמו תאורה, מיזוג וטלוויזיה.

 

לא לבד בשוק

 

פריימסנס אינה היחידה שעוסקת בתוך אפל ביישומים למציאות מוגברת ומדומה. בימים האחרונים נחשפה יחידת המציאות המדומה החדשה שמוקמת באפל בהתבסס על מגוון טכנולוגיות שהיא רכשה בשנים האחרונות מחברות כמו מטאיו הגרמנית שמבצעת מיפוי תלת־ממדי של חדרים ורהיטים, פלייביי מדיה שסיפקה טכנולוגיית חישה תלת־ממדית לטלפונים ופייסשיפט, חברה שוויצרית שמתמחה בלכידת תמונה של פנים לצורכי הנפשה. כל אלה מסייעים לאפל להתחרות בענקיות כמו מיקרוסופט, אינטל, פייסבוק וסמסונג שמפתחות טכנולוגיות ראייה ממוחשבת, מציאות מדומה ומוגברת ולכידת תמונה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x