$
חדשות טכנולוגיה

אפל תתחיל לגבות תשלום עבור אייטונס רדיו

יצרנית האייפון מבקשת להעביר את המשתמשים לשירות הפרימיום שלה,"אפל מיוזיק", וחוסמת את הגישה לערוצי הרדיו המותאמים אישית למי שאינו מנוי לשירות

נמרוד צוק 11:2617.01.16
אפל מחסלת את אייטיונס רדיו: החברה הודיעה כי החל מ-28 לינואר, הגישה לערוצי הרדיו המותאמים אישית תתאפשר רק למנויי אפל מיוזיק, כאשר הערוץ היחיד שימשיך להיות זמין לכולם ללא תשלום הוא ביטס 1, ערוץ הדגל של החברה שמציע תוכניות ופלייליסטים שנערכו על ידי תקליטנים אנושיים.

הקבורה ההדרגתית של שירות הרדיו החלה עם השחרור של אפל מיוזיק, כאשר מאז גרסת iOS 8.4 שיצאה ביולי האחרון, החברה נפטרה מהמיתוג הקודם - שינתה את שמו ל"אפל מיוזיק רדיו" ושילבה את ערוצי הרדיו באפליקציית המוזיקה החדשה כשירות חינמי שזמין לכל. עבור מי שהשתמש בגרסאות ישנות יותר הרדיו המשיך להיות זמין דרך האפליקציה הקודמת.

 

 

אפל רדיו הושק בסוף 2013 והיה אחד החידושים המרכזיים ב-iOS 7. הוא הציע שירות רדיו אוטומטי דמוי פנדורה, שיוצר פלייליסט אוטומטי מתמשך על פי שיר או שם אמן, לצד ערוצים מוגדרים מראש, וניתן בחינם בשילוב פרסומות.

 

השירות הגיע אמנם לכ-30 מיליון משתמשים קבועים, אבל לא היווה תחרות ממשית לשירותי הסטרימינג המובילים, כמו ספוטיפיי, בתחום ההאזנה לפי דרישה, ולאחר רכישת חברת ביטס ב-2014 החליטה אפל לבצע מהלך גדול יותר בתחום המוזיקה עם שירות אפל מיוזיק, שצבר כ-15 מיליון משתמשים מאז הושק בקיץ, וזכה מאז גם לגרסת אנדרואיד. החברה, כך נראה, מעוניינת לעודד את אלו מבין המשתמשים שעדיין מאזינים לערוצי הרדיו לעבור לאפל מיוזיק.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x