$
חדשות טכנולוגיה

סוף דבר: לנובו מוציאה לגמלאות את מוטורולה

שנתיים אחרי שנרכשה מגוגל, חברת מוטורולה לא תשווק יותר מוצרים תחת שמה. הסמארטפונים מדגם מוטו ייצאו לשוק תחת המותג של לנובו הסינית

נמרוד צוק 11:2510.01.16

אומרים שלום למוטורולה: המותג המזוהה יותר מכל עם תחילת הדרך של הטלפון הסלולרי ייעלם בקרוב, כך הצהירה בסוף השבוע לנובו הסינית המחזיקה בבעלות על חטיבת המכשירים של החברה ועל המותגים הקשורים בה.

 

ב-2014 לנובו רכשה מגוגל את מוטורולה מוביליטי, חטיבת המכשירים שפוצלה מחברת האם ב-2011 לחברה נפרדת ונמכרה לגוגל באותה שנה. למרות שחווותה הצלחה ניכרת בהחזרת המכירות ונתח השוק של מכשירי מוטורולה למסלול של צמיחה, בלנובו החליטו כעת למזג את שני מותגי הטלפונים שלה, אלו שנמכרים תחת השם לנובו ואלו שנמכרו עד כה תחת מוטורולה, ולהשאיר מהמותג ההיסטורי רק את הקיצור "מוטו" שיישאר שמו של קו מכשירי הפרימיום שהחברה משווקת.

 

מוטו X. ישווק תחת המותג של לנובו מוטו X. ישווק תחת המותג של לנובו

 

את הבשורה מסר מנהל התפעול של מוטורולה בלנובו, ריק אוסטרלו, במהלך תערוכת הטכנולוגיה CES בלאס וגאס. לדבריו, החברה מתכננת להוציא את המותג הוותיק לגמלאות בהדרגה תוך מיקוד המשאבים שלה במותג "מוטו". ההחלטה מנוגדת להצהרה של מנכ"ל לנובו לאחר רכישת מוטורולה מוביליטי, שאמר כי "מוטורולה היא האוצר שלנו, לא רק שאין לנו כוונה להפטר מהמותג אלא לחזק אותו כמה שניתן".

 

מהחברה נמסר בתגובה כי "מוטורולה מוביליטי תמשיך להתקיים כחטיבה עצמאית בלנובו כאשר צוותי ההנדסה, העיצוב והייצור ימשיכו להיות אחראים לכל מוצרי המובייל שלנו. עם זאת, החברה תאמץ אסטרטגיית מיתוג כפולה עבור סמארטפונים ומוצרי מחשוב לביש סביב מותגי 'מוטו' ו'ווייב'. המותג מוטו הפך שם נרדף למוטורולה ולאחרונה התחלנו להדגיש אותו כמותג שנושא את המורשת של מוטורולה קדימה באופן מודרני יותר". עדיין לא ברור כיצד ישונה השימוש בלוגואים ובסימנים המסחריים על המכשירים - מכשירי סדרת "מוטו X", לדוגמה, ימשיכו לעת עתה לשאת את לוגו ה-M האיקוני של מוטורולה, אבל בהמשך מתכוונת החברה להחליף אותו בלוגו של לנובו.

 

למרות הקושי של מכשירי מוטורולה לשמור על נתח שוק משמעותי בשנים האחרונות, ההחלטה התקבלה בספקנות אצל חלק מהגורמים בשוק - "המותג לנובו אינו גרוע אבל מוטורולה הוא שם בעל משקל בעולם המובייל, וזו תהיה החלטה אומללה לברוח ממנו", טענה חברת המחקר קאנטר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x