$
חדשות התקשורת

אחרי שנתיים: מנכ"ל מיזם הסיבים האופטיים פורש מתפקידו

היו"ר דורון כהן יחליף את דני לאובר. מנכ"ל חברת החשמל כרך את אישור התוכנית העסקית והזרמת כספים בסילוקו של לאובר. עם זאת, הוא נשאר חלק אינטגרלי מהמיזם כמנכ"ל ויה אירופה השותפה בו

אלירן מלכי 10:0510.01.16

דני לאובר, מנכ"ל מיזם הסיבים האופטיים, פורש מתפקידו לאחר כשנתיים וחצי בתפקיד. לאובר הודיע הבוקר (א') לדירקטוריון החברה כי הוא מעוניין לסיים את תפקידו לאחר שהגיש את התוכנית העסקית החדשה של החברה והציג אותה בשבוע שעבר לכל אחת מהשותפות בנפרד. לאובר, המשמש גם כמנכ"ל ויה אירופה ישראל, אחת מהשותפות במיזם. לאובר, קיבל את ההחלטה כבר בסוף שבוע שעבר לאחר שהבין כי שאר השותפים מצביעים עליו כגורם המעכב להתפתחות המיזם.

 

בתוכנית העבודה לשנת 2016 שהונחה על השולחן, נדרש מהשותפות למיזם להזרים עוד כסף לפרויקט. מנכ"ל חברת החשמל עופר בלוך, כרך את אישור התוכנית בסילוקו של לאובר מהמיזם. נציגי חברת החשמל הביעו את חוסר שביעות רצונן מלאובר כבר מזה זמן רב, ונקודת הרתיחה הייתה במינוי סמנכ"ל הכספים אורי ליכט שכיהן כאנליסט בחברת IBI.

 

מעתה ועד הודעה חדשה, יו"ר הדירקטוריון דורון כהן יחליף את לאובר.


 

מיזם הסיבים האופטיים, הפועל כבר כשנתיים וחצי, מתקדם בקצב איטי ועד היום הצליח לצבור פחות מ-2,500 לקוחות מהמגזר הפרטי והמגזר העסקי. דורון כהן, יו"ר דירקטוריון המיזם, מסר "אני מודה לדני לאובר על תרומתו הרבה לחברה, משלבי הקמתה ועד להשלמת התוכנית העסקית החדשה". את תגובתו של לאובר לא ניתן היה להשיג.

 

לאובר התראיין לפני כחודש ל"כלכליסט" והציג את המיזם בשטח, נראה כחדור מוטיבציה להמשיך ולעמוד בראש המיזם. אך עם זאת, לאחר כישלון המיזם וזימון חשב הכספים של החברה למבקר המדינה בכדי לברר מה עלה בכספי התמריץ הממשלתיים שהועברו למיזם בגובה 150 מיליון שקל, ללאובר לא הייתה ברירה מאשר לפנות את מקומו. לאובר עדיין נשאר כחלק אינטגרלי מהמיזם, מתוקף היותו מנכ"ל ויה אירופה ישראל השותפה במיזם.

 

דני לאובר. פורש דני לאובר. פורש צילום: יוסי זליגר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x