חדשות טכנולוגיה

הממשלה הסינית אישרה חוק שמחייב התקנת פרצות בציוד סייבר

דלתות אחוריות, מפתחות הצפנה, גישה למאגרי מידע, אלה רק כמה מהפריבילגיות שמעניק החוק החדש למלחמה בטרור של בייג'ינג לרשויות. חברות טכנולוגיה ומומחים ברחבי העולם מוחים

רפאל קאהאן 16:2427.12.15

הפרלמנט הסיני אישר היום (א') את החוק החדש למלחמה בטרור, שאמור לספק לממשלה סמכויות נרחבות יותר מאלה שהיו לה עד כה. בין השאר החוק מאפשר לממשלה גישה כמעט בלתי מוגבלת לרשתות תקשורת, ציוד אבטחת מידע וכן מאגרי מידע. 

החוק עורר מחאות סוערות ברחבי העולם. ממשלת סין העבירה את החוק על מנת להתמודד, לטענתה, עם ההקצנה של מאבק המיעוט האויגורי במערב המדינה. מיעוט מוסלמי סוני זה, מתנגד להגירה של תושבים סיניים לשטחו ולשינוי הציביון המוסלמי של האיזור.

 

חברות הטכנולוגיה יחויבו להתקין דלתות אחוריות חברות הטכנולוגיה יחויבו להתקין דלתות אחוריות

 

הרשויות הסיניות חוששות שהאויגורים יסלימו את המאבק וישתמשו בשיטות של ארגוני טרור מוסלמים במערב או בפיליפינים ובתאילנד. באמתלה זו, הממשלה החליטה לאפשר לרשויות חופש פעולה גדול יותר ממה שניתן להם עד כה.

 

עם זאת גורמים במערב ובעיקר בארה"ב מסרו כי הם רואים בדאגה רבה את היישום של החוק החדש. לדבריהם החוק צפוי להחיל מגבלות מבניות על פעילותן של חברות טכנולוגיה מערביות בסין, שכן הוא כולל דרישה להתקנת דלתות אחוריות בציוד אבטחת מידע וגישה למפתחות הצפנה.

 

גם במערב היו מספר ניסיונות לאפשר לרשויות גישה לציוד סייבר וכן למפתחות הצפנה של מידע של לקוחות, אך עד כה לא התאפשרה חקיקה כזו. החוק הסיני מעניק סמכויות כמעט בלתי מוגבלות לרשויות הסיניות, וגורמים בעולם הטכנולוגיה מעריכים שהוא אמור גם לאפשר הכשרה של פעולות ריגול תעשייתי ועסקי.

 

לא ברור עד כמה חברות הטכנולוגיה ישתפו פעולה עם הסינים. אך על פניו נראה שמי שירצה להמשיך למכור את מוצריו בסין יצטרך להתאים את עצמו לדרישות המקומיות. עם זאת, רוב הסיכויים שרק המוצרים שמיועדים לשוק הסיני יעברו התאמה לדרישות המקומיות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x