$
חדשות טכנולוגיה

המדינה ניסתה לפרוץ לחשבון? טוויטר תשלח לכם הודעה

מספר מצומצם של משתמשים דיווחו שקיבלו התראה מהרשת החברתית על כך שייתכן שחשבונם הותקף על ידי האקרים שפועלים בשירות מדינה

עומר כביר 13:2513.12.15
"כאמצעי זהירות, אנו מודיעים לך שחשבון הטוויטר שלך הוא חלק מקבוצה קטנה של חשבונות שייתכן והותקפו על ידי האקרים שפועלים בשירות מדינה", זו לשון ההודעה ששלחה הרשת החברתית טוויטר למספר מצומצם של משתמשים בסוף השבוע האחרון – כך לפי דיווחים של המשתמשים עצמם בטוויטר.  
ההתראות נשלחו ביום שישי האחרון לכתריסר משתמשים, ובהם חוקרים שעוסקים בסוגיות מעקב המוני, מומחי אבטחה ופעילי פרטיות. "אנחנו מאמינים שתוקפים אלו (שייתכן וקשורים לממשלה כלשהי) ניסו להשיג מידע כמו כתובות אימייל ו-IP או מספרי טלפון", נכתב בהודעה.

 

הותקפתם? טוויטר תתריע הותקפתם? טוויטר תתריע צילום: אי פי איי

 

לדברי טוויטר, אין אינדיקציות לכך שהתוקפים הצליחו להשיג מידע כשלהו, והיא עדיין חוקרת את הסוגיה. "בשלב זה אין לנו מידע שנוסף שאנו יכולים לספק", נכתב עוד. לא נמצא קשר מובהק בין המשתמשים שקיבלו התראות, ושכוללים בין השאר חוקרים בפרויקט TOR, כמו גם את יועצת האבטחה והעיתונאית רונה סאנדוויק.  

 

בשיחה עם אתר Motherboard העריכה סאנדוויק שהתקיפה קשורה לעבודתה, שכוללת הדרכת עיתונאים בסוגיות של פרטיות ואבטחת מידע. "אני מדברת הרבה על איך להגן על המידע הדיגיטלי שלך", היא אמרה, והוסיפה: "ההודעה לא הייתה מועילה מאוד, כי לא הוסבר בה מה בדיוק עורר את החשש של טוויטר".

 

זוהי הפעם הראשונה שבה טוויטר מוסרת התראות מסוג זה, ואף חושפת שהיא מפעילה מערכת למתן התראות שכאלו. פייסבוק וגוגל כבר הודיעו בעבר שיש להן מערכות דומות. מתקפת פישינג של האקרים איראניים נגד עובדי מחלקת המדינה של ארה"ב, שהתבצעה בסתיו האחרון, נחשפה רק בעקבות התראות דומות שנשלחו מפייסבוק לעובדי מחלקת המדינה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x