אינטרנט

יוטיוב רד זה הנטפליקס החדש?

שירות הסטרימינג בתשלום מבית יוטיוב מנהל מגעים לרכישת זכויות שידור לסדרות וסרטים חדשים, מה שיהפוך אותו למתחרה רציני מול נטפליקס ואמזון

עומר כביר 12:0703.12.15
אתר יוטיוב פועל לקבלת זכויות להזרמת סדרות טלוויזיה וסרטים, במטרה לחזק את שירות הסטרימינג בתשלום שלו, יוטיוב רד, ולהפוך אותו למתחרה משמעותי מול נטפליקס, הולו ואמזון – כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל.

לפי הדיווח, בחודשים האחרונים נפגשו בכירים ביוטיוב עם נציגי אולפנים הוליוודיים וחברות הפקה ודנו בקבלת רישיונות לשידור תכנים שונים. את המגעים מובילות סוזן דניאלס, לשעבר מנהלת הפרוגרמינג של MTV שהצטרפה ליוטיוב בקיץ האחרון, וקלי מרימן, מנהלת התוכן של נטפליקס לשעבר, שהצטרפה לאתר בסוף 2014.

 

יוטיוב רד יוטיוב רד צילום: רויטרס

 

לא ברור עדיין אילו תוכניות טלוויזיה וסרטים מעוניינים לרכוש ביוטיוב והמגעים נמצאים בשלבים ראשוניים. עם זאת, בניגוד לשירותי סטרימינג אחרים, שלצד הפקות מקור רוכשים סדרות וסרטים שכבר שודרו, ביוטיוב מעוניינים ככל הנראה לרכוש תכנים חדשים. טרם ידוע גם אם התכנים החדשים ישודרו בבלעדיות ביוטיוב רד או במקביל להפצה בערוצים מסורתיים יותר, דוגמת טלוויזיה, קולנוע או DVD.

 

"ליוטיוב חלק דומיננטי בשוק הווידיאו המקוון שפועל באמצעות מודל פרסום, אבל הם פספסו את המודל של מנויים בתשלום", אמר לוול סטריט ג'ורנל מארק טרביק, מקרן ההון סיכון Greycroft Partners. “כדי שאנשים ישלמו, צריך להציע להם תוכן איכותי יותר".

 

ביוטיוב עדיין מתלבטים לגבי היקף רכישת התכנים שלהם, אולם הם מקווים להציג אוסף רחב של תוכן מקורי וקנוי כבר ב-2016. רכישת התכנים מהוליווד צפויה להעשיר את הסדרות והסרטים העצמאיים שמופקים במיוחד עבור יוטיוב רד, ומתבססים בעיקר על התהילה לה זכו כוכבי יוטיוב כמו פליקס קיילברג, מפעיל הערוץ הפופולרי PewDieDie.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x