$
חדשות טכנולוגיה

עליבאבא תרכוש את "יוטיוב הסיני" תמורת 4.2 מיליארד דולר

הענקית הסינית תתמזג עם יוקו טודו, אתר הווידיאו הגדול בסין. שתי החברות הודיעו היום על העסקה, שמהווה את הרכישה הגדולה ביותר אי פעם של אתר וידיאו. בעסקה לרכישת יוטיוב בידי גוגל לדוגמה שילמה ענקית החיפוש 1.65 מיליארד דולר בלבד

נמרוד צוק 17:2906.11.15
עליבאבא הסינית רוכשת את יוקו טודו (Youku Todou), אתר הווידאו הגדול בסין הנחשב ל"יוטיוב הסיני", בסכום של 4.2 מיליארד דולר. שתי החברות הודיעו היום (שישי) על הסכם המיזוג ביניהן, שבמסגרתו תשלם ענקית האינטרנט של ג'ק מא 27.60 דולר למניה עבור האחזקות ביוקו טודו, פרמיה של 35% מעל מחיר המניה ביום הגשת ההצעה, ה-15 באוקטובר. מניית עליבאבא טיפסה ב-0.5% לאחר פרסום העסקה, בעוד זו של יוקו טודו עלתה ב-8%.

 קיום המגעים בין שתי החברות פורסם לראשונה בחודש שעבר. העסקה מהווה את הרכישה הגדולה ביותר אי פעם של אתר וידאו - בעסקה לרכישת יוטיוב בידי גוגל, לדוגמה, שילמה ענקית החיפוש סכום של 1.65 מיליארד דולר בלבד.  

 

עובדים במטה עליבאבא בסין עובדים במטה עליבאבא בסין צילום: בלומברג

 

יוקו טודו הוא תוצאה של מיזוג בין שני אתרי וידאו ענקיים בסין ונסחר בבורסת ניו יורק תחת הטיקר YOKU. המיזוג, שיצא לפועל ב-2012, יצר לא רק את האתר הגדול מסוגו בסין אלא גם מתחרה ישיר ליוטיוב על תואר אתר שיתוף הווידאו הגדול בעולם - מבחינת היקף משתמשים ותעבורה. לפי הערכות, הגולש הסיני שוהה זמן רב יותר בממוצע ביוקו טודו מששוהה גולש במערב ביוטיוב.

 

אם תצא העסקה לפועל, יועצמו משמעותית יכולות המדיה של עליבאבא. החברה כבר הקימה אולפני סרטים וטלוויזיה ואף השקיעה בסרטים הוליוודיים. מתחילת השנה רכשה עליבאבא 25 חברות, במטרה להרחיב את שירותי האינטרנט שלה ולחדור לשווקים חדשים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x