חדשות טכנולוגיה

יש לכם רעיון לייצור אנרגיה חלופית? אולי ביל גייטס יממן אותו

כמה מאנשי העסקים והיזמים העשירים והמשפיעים בעולם מקימים קרן השקעות באנרגיות מתחדשות ומחפשים יזמים פורצי דרך

עומר כביר 15:2630.11.15
ביל גייטס, ג'ף בזוס ומארק צוקרברג מקימים קרן השקעות באנרגיות מתחדשות. זה לא הפתיח של בדיחה גרועה, אלא תחילתו מהלך משמעותי שיכולה להיות לו השפעה עצומה על עתידנו.

 

כפי שפורסם ב"כלכליסט" ביום שבת, כמה מאנשי העסקים והיזמים העשירים והמשפיעים בעולם יצאו אתמול בהכרזה רשמית על הקמתו של ארגון חדש, בשם Breakthrough Energy Coalition, שישקיע בפיתוח טכנולוגיות שיאפשרו להאט את ההתחממות הגלובלית וליצור מקורות אנרגיה מתחדשים. בארגון חברים אנשי עסקים כמו מייסד מיקרוסופט ביל גייטס, מייסד ומנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג, מייסד ומנכ"ל אמזון ג'ף בזוס, מנכ"ל עלי באבא ג'ק מה, מנכ"ל סיילספורס מארק בניאוף, מייסד וירג'ין ריצ'ארד ברנסון, מייסד לינקדאין רייד הופמן ומנכ"לית HP מג וויטמן.

 

טורבינות רוח ברמת הגולן טורבינות רוח ברמת הגולן

 

מייסדי הארגון לא הכריזו על הסכום שבכוונתם להשקיע, ואולם בהתחשב בכך שהונם המשותף נאמד בעשרות מיליארדים, אפשר לשער שמדובר בסכום מכובד ביותר. “המטרה שלנו היא להאיץ את הפיתוח של אנרגיה נקייה, תוך הפיכתה לרווחית", כתב גייטס בבלוג הרשמי שלו. “עד אמצע המאה, צריכת האנרגיה הגלובלית תגדל ב-50%. זה דבר טוב, כי אנרגיה זולה ואמינה תאפשר לעניי העולם לגדל יותר מזון, להפעיל בתי חולים, בתי ספר ועסקים, להחזיק מקררים בבית וליהנות מיתרונות החיים המודרניים.

 

"אבל הדרישה ההולכות וגוברת לאנרגיה היא גם בעיה גדולה, כי מרבית צריכת האנרגיה גורמת לפליטת גזי חממה ולשינויי אקלים. אנחנו צריכים לעבור למקורות אנרגיה זולים ואמינים שלא גורמים לפליטת פחמן. האנרגיה המתחדשת שיש לנו כיום, כמו רוח ואנרגיה סולארית, התקדמה משמעותית. אולם לאור קנה המידה, אנחנו צריכים לבחון דרכים אחרות ולהשקיע בגישות חדשות".

 

הקרן מתעדת להשקיע במחקר וברעיונות מוקדמים, ותתמקד בהשקעות סיד ושלב A, בציפייה שקרנות הון סיכון מסורתיות יצטרפו להשקעות מוצלחות בשלבים מאוחרים יותר. התחומים שבהם צפויה הקרן להתמקד הם ייצור ואחסון חשמל, תחבורה, תעשייה, חקלאות ומערכות אנרגיה יעילות.

 

"אנחנו מחפשים יזמים פורצי דרך שמפתחים טכנולוגיות חדשניות או דרכים לייעל משמעותית טכנולוגיות קיימות ולהפוך אותן לזולות יותר", נכתב באתר הארגון. “מכיוון שהיסוד להשקעות אלו יגיע ממוסדות מחקר ממשלתיים, בכוונתנו למקד את ההשקעות שלנו במדינות שמחויבות להגדיל את הפעילות וההשקעה במוסדות אלו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x