שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

משתמשים ב-Vista או ווינדוס XP? דפדפן כרום יפסיק לקבל עדכוני אבטחה

גוגל הודיעה שהחל מאפריל הבא, לא תשיק עדכונים עבור גרסאות של הדפדפן שמיועדות למערכות הפעלה ישנות של מיקרוסופט ושל אפל. ההחלטה חושפת כ-12% מכל המחשבים בעולם לאיומי פריצה

עומר כביר 11:4311.11.15

גוגל מצמצמת את התמיכה בכרום, ובאפריל הבא תפסיק לתמוך בגרסאות של הדפדפן הפופולרי למערכות ההפעלה ווינדוס ויסטה ו-XP וגרסאות 10.8 ומטה של OS X (הגרסה העדכנית היא 10.11) – כך הודיעה החברה אמש בפוסט בבלוג הרשמי של כרום.

באפריל האחרון הודיעה שתמשיך לתמוך בכרום לווינדוס XP לאורך 2015, אך עודדה משתמשים לשדרג למערכת הפעלה מעודכנת ומאובטחת יותר. זאת, אחרי שנה קודם לכן מיקרוסופט הפסיקה לתמוך ב-XP ולהפיץ עדכוני אבטחה למערכת ההפעלה.

 

ווינדוס XP ווינדוס XP צילום מסך: Windows

 

כעת, מגיעה ההודעה הרשמית על הפסקת התמיכה של כרום, והיא רחבה יותר מ-XP וכוללת גם את ויסטה וגרסאות ישנות של OS X. “אפל ומיקרוסופט כבר לא תומכות בפלטפורמות אלו", הסבירה החברה. “החל מאפריל 2016, כרום עדיין יפעל על פלטפורמות אלו, אבל כבר לא יזכה לעדכונים ועדכוני אבטחה. אם אתם עדיין עושים שימוש באחת מהפלטפורמות הללו, אנו מעודדים אתכם לעבור למערכת הפעלה חדשה יותר כדי שתמשיכו לקבל את הגרסאות העדכניות ביותר של כרום".

 

ההחלטה משפיעה על משתמשים רבים

 

לא מדובר בהחלטה מפתיעה במיוחד XP, שהושקה ב-2001, וויסטה, שהושקה ב-2007, הן מערכות הפעלה מיושנות ולא עדכניות, ואין סיבה שהחברה תמשיך להשקיע בהן משאבים. עם זאת, הפסקת התמיכה ב-XP צפויה להשפיע על משתמשים רבים, שכן לפי נתונים של חברת המדידה NetMarketShare נתח השוק שלה נכון לאוקטובר עומד על קרוב ל-11.7% (וזה של ויסטה על 1.7%). כלומר, ההחלטה עתידה להשפיע על משתמשים רבים. ואולם, אלו גם כך חשופים לסיכון מוגבר שכן מיקרוסופט לא מספקת להם עדכוני אבטחה.

 

ב-OS X המצב פחות מורכב. גרסת 10.8 אמנם הושקה ב-2012, אותה שנה שבה השיקה מיקרוסופט את ווינדוס 8, ואולם אפל מוציאה עדכון ללא תשלום למערכת ההפעלה שלה מדי שנה. כל דגמי המחשבים שהריצו את 10.8, רובם הושקו ב-2007 או 2008, יכולים גם להריץ את הגרסה העדכנית של מערכת ההפעלה. משתמשי מקים ישנים יותר עלולים להתקל בקשיים, ואולם מדובר על מספר קטן מאוד של משתמשים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x