$
אינטרנט

גוגל מבטיחה: דפדפן כרום יפסיק לחנוק לך את המחשב

הדפדפן הפופולרי נחשב לבלתי יעיל בכל הנוגע למשאבי מערכת ושואב נתח לא מבוטל מזיכרון הפעולה של המחשב. גוגל מבטיחה שהמצב ישתנה: הגרסה החדשה של כרום חסכונית מקודמותיה ותאפשר לשירותים כג'ימייל לפעול מהר מבעבר

נמרוד צוק 14:5406.09.15
שיפורים שהוכנסו בגרסאות האחרונות של כרום מאפשרים לדפדפן לספק ביצועים טובים יותר, לזלול פחות זיכרון ולהפחית את צריכת החשמל של המחשב, כך טוענת גוגל בפוסט שפורסם בסוף השבוע, בעקבות השקת גרסה 45 של הדפדפן.
מבחינת השימוש בזיכרון, כרום יודע כעת לנצל חלונות זמן בהם האתרים הפתוחים ברקע אינם פעילים כדי לבצע ניקוי זיכרון אגרסיבי, פרקטיקה שמפחיתה את צריכת הזיכרון ב-10% בממוצע. שיפור ניסיוני נוסף, שנוסף לדפדפן בגרסת הבטא שיצאה ביוני, עוצרת את הריצה של חלק מתכני הפלאש ובכך מאריכה את חיי הסוללה בעד 15% ולדברי גוגל הוא יופץ בשבועות הקרובים לכלל המשתמשים בעקבות התוצאות החיוביות של הניסוי.

 

דפדפן כרום דפדפן כרום

 

מספר שיפורים משמעותיים הוכנסו באופן בו הדפדפן טוען מחדש את הטאבים הפתוחים לאחר סגירתו והפעלתו מחדש, עבור משתמשים שבוחרים באופציה "המשך מהמקום בו הפסקת". מהגרסה הנוכחית והלאה הטאבים ייטענו מחדש לפי הסדר הכרונולוגי של הצפיה האחרונה בהם, בניסיון להציג קודם כל את אלו הרלוונטיים ביותר עבור המשתמש. במידה ומשאבי המחשב מועטים הטעינה של הפחות רלוונטיים מביניהם תיעצר.

 

במקרה של ג'ימייל, לדוגמה, המעבר מגרסה 43 לגרסה 45 של כרום (או גרסאות מאוחרות יותר), השינויים יחסכו כ-25% מצריכת הזיכרון של הטאב. גוגל מבטיחה שיפורי ביצועים נוספים בגרסאות הבאות, כאשר הרקע למהלך הוא כפי הנראה, במידה מסוימת לפחות, ההתחזקות של מיקרוסופט בזירה עם השחרור של הדפדפן Edge כחלק מווינדוס 10.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x