חדשות טכנולוגיה

סוני מתכוונת לבצע ספין-אוף לחטיבת החיישנים שלה

החברה היפנית הפכה להיות יצרנית החיישנים הגדולה בעולם למכשירי סלולר, ומייצרת את המצלמות של מכשירים כגון האייפון 6S. עכשיו החטיבה היא אחד מערוצי הרווח הבודדים של סוני, וכעת החברה רוצה להפוך אותה לחברה נפרדת

נמרוד צוק והראל עילם 15:0307.10.15
סוני ממשיכה במהלכי הארגון מחדש, כאשר הפעם היא מתמקדת בחטיבת ההתקנים. החברה מתכננת להפוך את יחידת המוליכים למחצה שלה, זו שאחראית בעיקר על ייצור חיישנים אופטיים למצלמות דיגיטליות, לחברת בת נפרדת שתקרא "סוני סמיקונדקטור סולשנס".

 

כיום מפוצלת הפעילות שתיכלל תחת החברה החדשה בין כמה חטיבות - את חיישני הצילום מפתחת חטיבת ההתקנים, כאשר מוצרים נוספים בתחום השבבים מפותחים בחטיבות המוליכים למחצה ובחטיבת LSI Design. כל הפעילויות האלו ירוכזו תחת החברה החדשה.

 

מנכ"ל סוני, קאזו היראי מנכ"ל סוני, קאזו היראי

 

בנוסף, במהלך נפרד שאינו קשור לספין-אוף של חטיבת החיישנים, סוני הכריזה גם על שינויים בחטיבות אחרות - ספציפית, בתחום מוצרי האחסון ותחום הסוללות, שגם הם יצאו מתחום הפעילות של סוני ויעברו לחברות בת חדשות בשם "תאגיד מדיות האחסון וההתקנים של סוני" ו"תאגיד התקני האנרגיה של סוני", בהתאמה.

 

המטרה במהלך, טוענים בחברה, איננה להפטר מעסקי החיישנים, אחד המרכיבים הרווחיים ביותר בשנים האחרונות בסוני, אלא דווקא לחזק את הפעילות בתחום, באמצעות הארגון תחת יחידות עסקיות דיסקרטיות, ממוקדות ויעילות יותר. בשנה שעברה החלה החברה בביצוע מהלך דומה עם קו הטלוויזיות שלה, כאשר חטיבת האודיו והוידאו הפכה ליחידה עסקית עצמאית שהחלה לפעול רשמית בחודש שעבר.

 

מה עומד מאחורי השינויים בסוני?

 

ההכרזה הזאת מפתיעה בהתחשב בכך שהיא מנוגדת לאסטרטגיה של החברה עד כה - שניסתה להוציא החוצה ולמכור את כל החטיבות שלה שסובלות מהפסדים ממושכים, ולבנות את סוני מחדש סביב שתי החטיבות הרווחיות שלה - חטיבת הפלייסטיישן וחטיבת החיישנים. בשנים האחרונות, במיוחד בזכות מהפכת הסלולר והסמארטפונים, סוני הפכה לספקית חיישני מצלמות הדיגיטל הגדולה בעולם. החיישנים שלה מתוקנים בעשרות מכשירי סלולר נמכרים ומוכרים, ביניהם גם האייפון 6, וואווי P8, ה-G4 מבית LG, ועוד.

 

סוני מתמודדת בשנים האחרונות עם אתגרים משמעותיים, בעיקר עקב ההפסדים האדירים של חטיבות המובייל, המצלמות, המחשבים האישיים והמסכים שלה והפריצה המתוקשרת היטב לשרתי חברת הקולנוע שלה. סוני מכרה לבסוף את מותג המחשבים האישיים VAIO, לא מעט מנכסיה בתחום משחקי המחשב והוידאו, סגרה משרדים, מכרה נכסים ונדל"ן ופיטרה אלפי עובדים.

 

כל זה לא הספיק - לאחר מכן התפרסמו דיווחים לפיהם החברה גם מעוניינת למכור את חטיבות המובייל והטלוויזיות. מנכ"ל החברה אישר את הדברים ואז חזר בו, ואף דחף את ההשקה של מכשירי מובייל חדשים ומתקדמים במיוחד. בתעשייה החלו להתפרסם ביקורות כי לצמרת סוני אין אסטרטגיה ברורה או חזון לשיקום החברה. השינוי החד בעמדת החברה לגבי חטיבת החיישנים, ללא ספק, לא ישקם את הדעה של המשקיעים על מנכ"ל החברה קזאו היראי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x