$
מכשירים ומדריכים

מיקרוסופט פותחת את ההזמנה המוקדמת למשקפי ההולולנס

המשקפיים השאפתניים ימכרו בגרסת המפתחים תמורת לא פחות מ-3,000 דולר. תאריך ההשקה המיועד כעת עומד על תחילת 2016, ולא ברור מתי מיקרוסופט מתכוונת להשיק את הגרסה הצרכנית העממית יותר

עומר כביר 12:3907.10.15
הולולנס (HoloLens), משקפי המציאות מוגברת (AR) של מיקרוסופט, יושקו בגרסת המפתחים שלהם כבר ברבעון הראשון של 2016. באופן ראשוני, המשקפיים יוצאו בצורה מוגבלת בארצות הברית וקנדה בלבד. המחיר לא נעים בכלל ומזכיר את גרסת המפתחים של גוגל גלאס: כ-3,000 דולר לזוג משקפיים.

  

משקפי ההולונס הם אחד המוצרים המסקרנים ביותר בהיסטוריה של מיקרוסופט, חברה שמתקשה להתנער מהתדמית השמרנית והמשעממת שדבקה בה בעשור הקודם. בניגוד למשקפי AR אחרים הזמינים כבר בשוק, משקפי ההולונס לא מציגים שכבת מידע כגון התראות או הודעות שונות, אלא מציגים הולוגרמות "המתלבשות" על אובייקטים בעולם האמיתי.

 

 

משקפי הולולנס משקפי הולולנס צילום: מיקרוסופט

 

כך למשל, משתמש יכול לנהל שיחת סקייפ שבה בן השיחה בצד השני מוצג כדמות תלת-ממדית המשתלבת במרחב הטבעי שבו הוא נמצא. במקרה אחר, למשל במהלך משחק מיינקראפט, המשקפיים יכולים להציג עולם וירטואלי שלם שלכאורה "מונח" על גבי שולחן פיזי בסלון. באירוע שמיקרוסופט ערכה אתמול (ג') בניו יורק הודגמו יכולות הגיימינג של ההולולנס: אקדח לייזר וירטואלי הולבש על ידו של הגיימר, שהשתמש בו לירות בחייזרים שפרצו מקירות חדר ההדגמה.

 

בדומה לגוגל, שהגבילה את ההזמנה של משקפי הגלאס לחברי תוכנית Explorer, מיקרוסופט מגבילה את ההזמנה של המשקפיים לחברי קבוצת Windows Insider בצפון אמריקה - אם כי קבוצה זו מונה כעת מיליוני משתמשים. באופן ראשוני, מיקרוסופט תבחר בעצמה את המשתמשים שיהיו רשאים לרכוש את המוצר, וככל הנראה תגביל את הרשימה למפתחים מוכרים או מעניינים יותר. ואולם, גם בצורה מוגבלת זו יגיעו המשקפיים לתפוצה רחבה מספיק על מנת להבטיח שכבר עוד כמה חודשים, נדע הרבה יותר על הפרויקט השאפתני של מיקרוסופט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x