חדשות טכנולוגיה

סטיילוסגייט: העט החכם של הנוט 5 עושה צרות לסמסונג

הפאבלט המתקדם ביותר של החברה מצויד בעט שמתכנס אל תוך גופו. גולשים גילו שאם מכניסים אותו הפוך אל השקע הייעודי שלו, הוא נתקע בפנים ואף גורם לבעיות ממשק במכשיר. תגובת סמסונג: קיראו את המדריך למשתמש

הראל עילם 12:0926.08.15
אתם מחליקים אותו לא נכון: המכשיר החדש ביותר מבית סמסונג, הפאבלט גלקסי נוט 5, סובל מבעיה טכנית שכבר גורמת למשבר יחסי ציבור משמעותי שמזכיר את "אנטנה-גייט" ו"בנדגייט" של האייפון. השבוע התגלה כי משתמשים שמכניסים את עט הסטיילוס המצורף לפאבלט למקומו שלא בדרך המומלצת יכולים לגרום לנזק מכני לא רק לסטיילוס אלא גם למכשיר עצמו.

היצרנית הקוריאנית נחשבת לבוראת קטגוריית הפאבלטים. כל המכשירים בסדרת הנוט כוללים סטיילוס, עם שקע מתאים בגוף המכשיר שאליו ניתן להכניס את העט בזמן שהוא לא בשימוש. המכשיר החמישי בסדרה, עם עט רגיש ומתקדם במיוחד, נחשף רק לפני כשבועיים באירוע בניו יורק והושק השבוע בישראל ובשאר העולם.

 

סטיילוס הנוט 5. אל תכניסו אותו הפוך סטיילוס הנוט 5. אל תכניסו אותו הפוך

 

הפאבלט החדש כולל שינוי קל למבנה ולעיצוב, המאפשר לכאורה למשתמשים להכניס את עט הסטיילוס משני הכיוונים - בעבר, העט או המכשיר עצמו כוללו בליטות שמנעו זאת. אבל אם המשתמש מכניס את העט בצורה לא נכונה (יש להכניס את הקצה המחודד של העט פנימה, ולא את הראש), הוא מסוגל לפגום במכשיר.

 

זה מתבטא במספר דרכים - הקפיץ שמשחרר את העט יכול להיפגע ולהקשות עליכם להוציא את העט בחזרה. בנוסף, החיישן בתוך הסלוט עלול להפסיק לעבוד, מה שאומר שהמכשיר לא יהיה מסוגל לזהות אוטומטית מתי אתם שולפים את העט. הפאבלט כיום מפעיל אוטומטית תת-תפריט ייעודי כאשר העט נשלף. בעוד שרוב המשתמשים לא יכניסו את הסטיילוס הפוך, מספיק שייתנו את הטלפון לילדם או ישחקו איתו בעצמם ולא ישימו לב - וייגרם נזק לטלפון.

 

בתגובה לפרסום, המליצה סמסונג "לקרוא את המדריך למשתמש" בו מוצגת הדרך הנכונה להכניס ולשלוף את העט. התגובה מזכירה את מקרה אנטנה-גייט, בו סטיב ג'ובס אמר כי המשתמשים "מחזיקים לא נכון את המכשיר". למרות הליקוי בעיצוב, הנוט 5 קיבל עד כה ביקורות משבחות בתקשורת הטכנולוגית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x