מכשירים

דיווח: סמסונג מפתחת טאבלט עצום בגודל 18.4 אינץ'

מחשב הלוח יפותח עבור שוק המובייל הארגוני ולבתי ספר. הוא יכלול תוכנות ריבוי משימות שיאפשרו עבודה של כמה משתמשים במקביל. לפי הערכות, הוא ישקול כשני ק"ג ויהיה בעל סוללה חלשה ביחס לגודלו

הראל עילם 15:5424.08.15

מהו הגודל המקסימלי לטאבלט? גודלם של רוב מחשבי הלוח בשוק נע בין שבעה ל-13 אינץ'. אבל לפי דיווח באתר SamMobile, סמסונג עובדת על טאבלט בגודל של לא פחות מ-18.4 אינץ'. המכשיר, לפי SamMobile, מיועד לשווקים שכיום היא מייעדת אליהם מכשירי All-in-One: בתי ספר, עסקים קמעונאיים וחדרי ישיבות.

סמסונג כבר הציגה בעבר מספר טאבלטים מקצועיים המיועדים לשוק התאגידי ומצוידים במסך של 12 אינץ'. עם זאת, הפרויקט החדש הוא חריג בכל קנה מידה. המכשיר יהיה ברוחב של 45.2 ס"מ, אורך של 27.6 ס"מ ובעובי של 11.9 מ"מ. בעוד שהדיווח לא פרסם מה יהיה משקל המכשיר, ניתן להעריך שמדובר בלא פחות משני ק"ג.

 

גדול מדי? מה פתאום גדול מדי? מה פתאום צילום: טאבלטניוז

 

המסך הענקי עצמו הוא בטכנולוגיית TFT וברזולוציית Full HD. שאר המפרט צפוי לכלול מעבד Exynos בעל שמונה ליבות במהירות 1.6 גיגה-הרץ, שני גיגה-בייט של זיכרון פעולה, מרחב אחסון של 32 גיגה-בייט שטח אחסון וסוללה חלשה ביחס לגודל המסך: 5,700 מיליאמפר-שעה בלבד.

 

האובר-טאבלט יריץ את אנדרואיד 5.1 והדיווח רומז כי יתכן שסמסונג תתקין עליו כלי ריבוי משימות שיאפשרו לכמה משתמשים לעבוד על הטאבלט בו זמנית, בדומה לטכנולוגיית מחשבי השולחן של מיקרוסופט.

 

הפרויקט נמצא בשלבי פיתוח ראשוניים והאתר ציין כי יתכן שסמסונג תבחר לזנוח את הפיתוח - הערכה הגיונית, בהתחשב בכך שהמכשירים האחרים בקטגוריית השוק הזו נכשלו בצורה משמעותית. בין החברות שכבר השיקו אובר-טאבלט ניתן למצוא את פנסוניק, שהשיקה לפני כשנה את ToughPad - טאבלט קשיח המיועד לחדרי ישיבות ועסקים, שצויד במסך 20 אינץ' ברזולוציית 4K.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x